Подробнее на сайте: https://leorealty.ruhttps://leostroi.ruhttps://qualcomp.ruhttps://ducauto.ru https://sedoauto.ruhttps://holdcomputer.ru https://houserich.ruhttps://houseleux.ru https://teocreditus.ru https://elcomputer.ruhttps://computertip.ru https://boldomstroi.ruhttp://miratalk.com/https://queauto.ruhttps://comphitech.ru

مدیر عملیات آتش‌نشانی آمل گفت: با حضور به‌موقع آتش‌نشانان حادثه حریق اتوبوس در آمل هیچ تلفات جانی در پی نداشت.

به گزارش نیشا به نقل از : بهزاد نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از حریق یک دستگاه اتوبوس در محدوده شهری آمل خبر داد و گفت: حوالی ساعت یک بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس حامل 47 سرنشین در کمربندی هزارسنگر به هراز دچار حریق شد.

وی به اعزام فوری نیروهای امدادی و آتش نشانی آمل پس از حادثه اشاره کرد و یادآور شد: بلافاصله پس از حریق، نیروهای عملیاتی به همراه دو خودروی اطفائی، یک خودروی امدادی و یک دستگاه خودروی سبک پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر عملیات آتش‌نشانی آمل با بیان اینکه این حادثه با حضور به موقع ماموران این سازمان هیچ خسارت جانی درپی نداشت، تصریح کرد: خوشبختانه در این حادثه با هوشیاری راننده اتوبوس و همچنین سرعت عمل بالای آتش‌نشانان، حریق به سرعت مهار و از ایجاد هرگونه تلفات جانی جلوگیری شد.

نعمتی در پایان با بیان اینکه علت حادثه در حال بررسی است، بیان کرد: شروع حریق از ناحیه موتور این خودرو بود.

 

نظرات (0) کلیک ها: 587

بر اساس اطلاعیه شماره 17 اداره کل هواشناسی مازندران، احتمال وقوع سیلاب در این استان وجود دارد.
به گزارش نیشا، نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی مازندران طی گفتگویی اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه شماره 17 اداره کل هواشناسی و بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از بعدازظهر امروز تا چهارشنبه شب با عبور موج از روی نوار شمالی کشور دربرخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات مازندران شاهد بارش‌های رگباری، وزش باد و رعد و برق خواهیم بود.

وی با بیان اینکه طی این مدت احتمال وقوع سیلاب به‌صورت نقطه‌ای و محلی دور از انتظار نیست، از مسافران و مجاوران رودخانه‌ها و نقاط حادثه‌خیز خواست به نکات ایمنی توجه لازم را داشته باشند و از اقامت در این مناطق خودداری کنند.

نظرات (0) کلیک ها: 605

یک سرباز مازندرانی در درگیری با اشرار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
به گزارش نیشا، «سیدعلی نیاستی» اهل شهر کتالم از توابع رامسر، در درگیری با اشرار در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.

بر اساس اعلام عزیزالله قربانی فرمانده انتظامی رامسر، سیدعلی نیاستی سه روز پیش به شهادت رسیده که خبر شهادت وی صبح امروز به خانواده این سرباز اعلام شد.

نظرات (0) کلیک ها: 609

حمیدرضا خاندانی در گفت‌وگویی، در خصوص جزئیات بروز سانحه برای مسافران پرواز مشهد ـ ساری این شرکت هواپیمایی و واژگونی اتوبوس حامل مسافران این پرواز توضیح داد: پرواز شماره 1020 هواپیمایی ماهان با هواپیمای BAE146 در تاریخ 31 فروردین ماه 94 طبق برنامه با 51 مسافر بزرگسال و 3 مسافر خردسال در ساعت 23:34 از مشهد به سمت ساری پرواز می‌کند.

وی با اشاره به بروز شرایط نامناسب جوی در فرودگاه ساری گفت: خلبان هواپیمای مذکور پس از رسیدن به آسمان ساری دو بار طرح تقرب به فرودگاه را طبق استانداردها و دستورالعمل‌های پروازی انجام می‌دهد، اما به علت کمبود دید ناشی از شرایط نامناسب جوی موفق به فرود در این فرودگاه نمی‌شود.

مدیرکل حراست ماهان افزود: خلبان این پرواز 20 دقیقه روی آسمان شهر ساری دور می‌زند تا شاید شرایط مناسبی برای فرود رخ دهد و یا اینکه میزان دید افزایش یابد؛ از ساعت 50 دقیقه بامداد تا 1:10 دقیقه بامداد روز اول اردیبهشت‌ماه روی آسمان ساری دور می‌زند، اما شرایط دید با وجود روشن بودن چراغ‌های باند کافی نیست و خلبان طبق دستورالعمل فرودگاه مهرآباد را انتخاب می‌کند.

خاندانی ادامه داد: طبق دستورالعمل‌های پروازی، فرودگاه مهرآباد به عنوان فرودگاه جایگزین و فرودگاه اصفهان به عنوان فرودگاه دوم جایگزین پرواز درنظر گرفته شده بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا هواپیما به سمت فرودگاه گرگان حرکت نکرده است، توضیح داد: فرودگاه گرگان در آن ساعت شب عملیاتی نبوده است و طبق دستورالعمل‌های پروازی، هواپیما باید به فرودگاه مهرآباد می‌رفت، ضمن آنکه هواپیما به دلیل کوچک بودن، سوخت زیادی نداشت و نمی‌توانست به فرودگاه مبدأ (مشهد) برگردد.

مدیرکل حراست ماهان ادامه داد: خلبان طبق دستورالعمل‌ها فرودگاه اول جایگزین را انتخاب می‌کند و در ساعت 1:44 بامداد روز اول اردیبهشت ماه در مهرآباد به زمین می‌نشیند.

خاندانی افزود: مهر کنسلی روی بلیت همه مسافران این پرواز زده شد و در سیستم کنسلی ثبت شد و مقرر شد پول بلیت به مسافران برگردانده شود.

وی افزود: شرکت هواپیمایی ماهان تلاش کرد برای رفاه حال مسافران این پرواز، اولین پرواز خود را که ساعت 5:50 بامداد روز اول اردیبهشت‌ماه به سمت مشهد بود به شماره پرواز 1067 برای این مسافران درنظر بگیرد؛ به مسافران اعلام کردیم هر کس مایل بود می‌تواند با همین پرواز به مشهد برگردد که یکی از مسافران (خانم) اعلام آمادگی کرد و با همان پرواز به مشهد برگشت.

مدیرکل حراست ماهان افزود: مابقی مسافران اعلام کردند که مایل هستند به ایستگاه مقصد (ساری) برگردند؛ در این راستا به آنها اعلام شد که اولین پرواز ماهان از تهران به ساری در ساعات پایانی روز دوم اردیبهشت‌ماه‌ انجام می‌شود و مسافران می‌توانند‌ با این پرواز به ساری برگردند و یا اینکه تلاش می‌کنیم با پروازی جایگزین به ساری برگردند.

وی بیان کرد: سه نفر از مسافران این پرواز از همان فرودگاه مهرآباد خودروی دربستی گرفتند و با هزینه ماهان به ساری اعزام شدند؛ چهار نفر از مسافران پرواز انصراف خود را اعلام کردند و تلاش کردیم برای مابقی مسافران دو دستگاه اتوبوس تهیه کرده و آنها را به ساری اعزام کنیم.

مدیرکل حراست ماهان گفت: نزدیک‌ترین پایانه به فرودگاه مهرآباد پایانه غرب بود که تلاش کردیم دو دستگاه اتوبوس از این پایانه تهیه کنیم، اما به دلیل اینکه این پایانه در آن ساعات شب تعطیل بود، پایانه مهرشهر کرج به عنوان پایانه (back up) جایگزین پایانه غرب، صورت‌وضعیت مسافر را صادر می‌کرد، بنابراین دو دستگاه اتوبوس اسکانیا یکی متعلق به شرکت سیر و سفر و دیگری متعلق به تعاونی شماره 7 رشت برای اعزام مسافران آماده شدند.

خاندانی اضافه کرد: ظاهراً یکی از این اتوبوس‌های اسکانیا در مسیری که جاده شیب زیادی داشته است، سرعت داشته و زیاد از ترمز استفاده می‌کند که سیستم اخطار ترمز اعلام خطر می‌کند، اما راننده توجهی نمی‌کند و پس از مقداری سیر با سرعت زیاد، به گاردریل برخورد کرده و سپس واژگون می‌شود.

مدیرکل حراست ماهان با بیان اینکه راننده و کمک‌راننده جزو مصدومان این حادثه هستند، گفت: ظاهراً سه نفر از متوفیان جزو مسافران ماهان نبوده‌اند، زیرا اسامی آنها در لیست مسافران ما نبوده است البته این مورد در حال بررسی است.

وی درباره وجود قانون در انتقال این چنینی مسافران پرواز توضیح داد: طبق قوانین ایکائو، کنوانسیون ورشو و دیگر کنوانسیون‌های مربوطه در صورت ابطال پرواز، شرکت هواپیمایی می‌تواند طبق توافق با مسافران در چنین شرایطی مسافران را با پرواز دیگر، پرواز جایگزین و یا به صورت حمل و نقل ریلی، دریایی و یا جاده‌ای (البته طبق توافق با مسافر) به مقصد اعزام کند.

مدیرکل حراست ماهان ‌بروز این اتفاق و جان‌ باختن تعدادی از مسافران را در این حادثه به بازماندگان آنها تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی مازندران، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اسامی 12 کشته حادثه مرگبار محور سوادکوه را اعلام و مجوز دفن صادر کرد.

علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، با اتمام معاینه و صدور جواز دفن و همچنین فوت یک‌نفر از مصدومان در بیمارستان، اسامی کشته‌شدگان این حادثه را به شرح ذیل اعلام کرد.

1. معصومه پورعلی‌جان امیری ـ فرزند عسکری ـ 28 ساله ـ اهل امیرکلای بابل

2. شعیان کریمی‌راد ـ فرزند حسن‌علی ـ 46 ساله ـ متولد تهران

3. حکیمه معینی ـ فرزند حسین ـ 65 ساله ـ اهل قائم‌شهر

4. رضا رستمی ـ فرزند رمضان ـ 70 ساله ـ اهل روستای درون‌کلای بابل

5. مهری حجت‎زاده ـ فرزند محمدرضا ـ 65 ساله ـ متولد شیراز

6. شیرین بختیاری ـ فرزند حسن ـ 44 ساله ـ اهل بابل

7. الهه قربان‌زاده مجاوری ـ فرزند قربان ـ 45 ساله ـ اهل قائم‌شهر

8. حسین‎علی شهرکی ـ فرزند غلام‌علی ـ 48 ساله ـ اهل مشهد

9. سمیه صفرنیا ـ فرزند محمدعلی ـ 7 ساله ـ اهل مشهد

10. اقدس تاجیک ـ فرزند ولی ـ 73 ساله ـ اهل ساری

11. سمانه شفیعی ـ فرزند غلام‌رضا ـ 31 ساله ـ اهل مشهد

12. اورنگ طلوعی ـ فرزند علی‌اصغر ـ 37 ساله ـ اهل بابل

نظرات (0) کلیک ها: 792

رسانه‎های مختلف در روزهای گذشته در حالی سخت مشغول انعکاس خبرهای مهم استان بودند که مهم‌ترین اخبار استان در این روزها مربوط به سفر رئیس دولت گذشته به مازندران و برگزاری نشست معاون سیاسی وزیر کشور با احزاب و افراد فعال سیاسی و حواشی این دو رویداد بود.

حواشی که اغلب با جریان‏‌سازی رسانه‏‌ای در سطح ملی و نیز بین‌‏المللی بازتاب پیدا کرد و این اتفاقات با تشویق گروهی در مقابل نکوهش و تقبیح گروهی دیگر همراه بود، اما در هر صورت به مهم‌ترین بحث محافل و مسئولان سیاسی و حتی عمرانی، فرهنگی و آموزشی استان بدل شده بود.

همزمان با این رویدادها و حرف و حدیث‌‏های پردامنه آن، رویدادی دیگر در گوشه‏‌ای دیگر از مازندران اتفاق افتاد که این اتفاق آنقدر از جنس مسئولان نبود تا مسئولان سیاسی و اجرایی شیفته خدمت ترجیح ندهند ساعتی از سخنان پرطمطراق خود را به پیگیری و یا کمک به حل بحران قتل دردناک یک زن 21 ساله که مادر یک نوزاد دو ماهه به نام باران بود، اختصاص دهند.

وقتی به این مساله فکر می‏‌کنیم که در سال‎ها و ماه‌‏های گذشته چند نفر از نوامیس مردم با بی‏‌تدبیری مسئولان در مسیر محل کار، درمانگاه یا دانشگاه طعمه ناجوان‌مردان می‏‎شوند، هنگامی که سکوت نامسئولانه برخی مسئولان سال‎های گذشته مازندران را می‎بینیم و زمانی که تشعشع سیاسی‏‌کاری مسئولان مازندران برای حل معمای بزرگ این روزها یعنی "چه کسی مدیر فلان اداره مازندران می‏‌شود" یا "چرا فلانی پای وعظ فلانی نشست" را در محافل و نشست‎های باندهای قدرت می‏‌بینیم، باید از خود بپرسیم که مازندران را چه می‏‌شود، اگر این نگرانی مردم مهم نیست، پس ما به کدامین سمت در حال حرکت هستیم.

در حالی که نه تنها یک خانواده بلکه مردم به ویژه بانوان پاک‌سرشت چند شهر مازندران با نبود امنیت در جاده‌‏ها و بی‌تفاوتی تاریخی مسئولان مواجه‎اند، آیا از دیروز تا امروز برخی همچنان ساکت از کنار این معضلات می‎گذرند و سیاست و گروه‎بازی و تحزب را هدفی نهایی می‎دانند تا با آن خود را فقط به عرصه نام‎آوران تحمیل کنند؟

آیا ساماندهی رانندگان حاضر در جاده‎ها و مجاب کردن شهرستان‎های ساری، میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه برای ایجاد ایستگاه‏‌های مناسب در هر ورودی یا تقاطع مهم، کاری بسیار سخت است که از توان مدیران استانی خارج باشد یا سیاسی کاری و منفعت‌طلبی و پاسخ‎گویی به گروه‏‌های فشار و قدرت، مجالی برای رسیدگی به این درد مردم نمی‎گذارد.

مردم همواره از خاصیت اندیشه مسئولان می‎پرسند که آیا تجهیز هر شهرستان به امکانات مناسب درمانی برای کاهش رفت و آمد مردم به ساری مهم‏‌تر است یا اخراج فلان مدیر دولت گذشته یا چسبیدن برخی مدیران سابق به کرسی مدیریت؟

در حالی که در سال‌‏های اخیر بیشتر انرژی مازندران به سمت عزل و نصب مدیران و شایعه تغییر فلان مدیر سوق پیدا می‏‌کند، بار دیگر باید از خود پرسید نصب دوربین برای حفظ امنیت مردم واجب‎تر است یا هزینه‌‏های گزاف جشنواره‏‌ها و سمینارهای برگزار شده در استان که به جز تهییج مدیران و وابستگان و عکس‎های یادگاری، هیچ کمک موثری به فرهنگ توده مردم نکرده است.

مردم مازندران این روزها از خود می‏‌پرسند که مازندران را چه می‌‏شود که تدبیر دولت‏‌مردان استان هنوز از پس ابرهای تودیع و معارفه بیرون نیامده است و جنگ قدرت بین "گروه‌‏های پست‎طلب" و "مدیرانِ همچنان بر سر کار" تا چه زمانی ادامه می‌یابد.

در حالی‌که با گذشت دو هفته روز از وقوع این رویداد رنج‎آور هنوز یک سخن یا اقدام پیشگیرانه از جانب مسئولان ارشد مازندران دیده نشده است، حجت‌الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری امام جمعه میاندورود در جمع نمازگزاران جمعه با ابراز تاسف از تکرار رویداد تلخ قتل یک زن در مسیر منزل به درمانگاه گفت: علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد، اما زیرساخت‎های امنیتی ضعیف است و مولفه‎های بسیار ساده امنیت در منطقه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نصب دوربین و تجهیزات پایش تصویری در نقاط حساس و جرم‎خیز کار سختی نیست و باید جدی گرفته شود، افزود: این کار احتیاج به بودجه زیادی ندارد و می‎توان از روش‎های مختلف این بودجه را تامین کرد، ایجاد پایانه مسافربری برای ساماندهی مسافربرهای شهری و روستایی و بین‌شهری بسیار مهم است و هیچ مرد یا زنی علاقه‏‌مند به سوار شدن به اتومبیل مسافربری غیرمطمئن و بدون شناسنامه نیست، اما آیا یک مسافر باید چند ساعت در روستای خود یا کنار جاده بایستد تا اتومبیل شناسنامه‎داری بیاید و او را سوار کند.

رسولی رفع این مشکل مردم را نیازمند همت مسئولان دانست و گفت: من نمی‎گویم که اعتبارات به وفور پیدا می‎شود، اما کمبودهای زندگی مردم گلایه و اعتراضی است که بارها بیان شده و نمی‎دانم چرا هنوز فکری نشده، زیرا تا این مشکلات ساماندهی نشود، احتمال وقوع وقایع مشابه اتفاق اخیر وجود دارد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی امام جمعه شهرستان نکا نیز در خطبه‎های این هفته نماز جمعه با ابراز نارضایتی و نگرانی از جنایت اتفاق افتاده برای این بانوی مازندرانی گفت: ما انتظار داریم که مسئولان قضایی در مقابل آنها بایستند و عادلانه رسیدگی کنند؛ طی هفته‌های اخیر در شهرستان نکا اتفاقات ناگواری مانند ربودن یک خانم میاندورودی و کشته شدن او به دست آدم‌های فاسد رخ داده است که از قوه‌‌قضائیه می‌خواهیم با قاطعیت تا چهلم این مرحوم، با عوامل این حوادث برخورد کند تا امنیت جامعه کاملا برقرار باشد.

این در حالی است که هنوز دو ماه از مرگ معصومه فولادی بانوی نکایی که از وی به‌عنوان کشته‌شده راه حفظ عفت یاد می‎شود، نگذشته بود که ربوده شدن این بانوی میاندورودی، افکار و نگاه‌ها را برای اقدام عملی علیه متجاوزان به عنف در مازندران، به سمت خود جلب کرد.

فولادی زمانی که خود را در چنگال رفتار هوس‌آلود یک حیوان انسان‌نما دید، حفظ عفت را به جانش خرید و در حالی که راننده با سرعت به سمت مخفیگاه شیطانی خود حرکت می‌کرد، با پرت کردن خود به بیرون، جانش را فدای عفیفه ماندن کرد.

اخبار موارد مشابه در شهرستان‎های مازندران را می‎توان از دادستانی‏‌ها دریافت کرد و این آمار تنها بخش پیگیری شده مشکلات مردم است، زیرا ترس از آبروریزی بسیاری از بانوانی که زنده از چنگال حیوان صفتان خارج می‏‌شوند را از پیگیری قانونی منصرف می‏‌کند.

چند روزی پیش یک زن مازندرانی برای پر کردن دندان از خانه خارج ‏شد، اما متاسفانه کار به جایی ‏‌رسید که بعد از دو هفته دندانش را برای آزمایش تشخیص هویت «دی ان ای» خالی می‎کنند.

----------------------------
گزارش از: حسن تیموری
----------------------------

نظرات (0) کلیک ها: 1124

عین‌الله طالبی دقایقی قبل در سوادکوه از سقوط یک‌ دستگاه اتوبوس به دره اوریم این شهرستان خبر داد و گفت: تیم‌های مختلف امدادی در حال حمل زخمی‌ها و کشته‌شدگان هستند.

معاون فرماندار سوادکوه با بیان اینکه اطلاعات تکمیلی درباره تعداد زخمی‌ها و کشته‌شدگان متعاقباً اعلام می‌شود، گفت: تیم‌های مختلف امدادی از شهرهای مختلف به منطقه اعزام شده‌اند و یک فروند هلی‌کو‌پتر امدادی نیز در منطقه حاضر شده است؛ همه دستگاه‌های مرتبط سوادکوه در حال آماده‌باش برای ارائه خدمت‌رسانی هستند.

نظرات (0) کلیک ها: 1081

در پی بارش شدید و وقوع سیلاب در بخش بلده نور، از 72 ساعت پیش تاکنون برق این بخش از مازندران با دارا بودن 45 روستا و 25 هزار جمعیت ثابت، قطع است.

به دلیل نبود راه دسترسی مطمئن، امدادرسانی به وسیله بالگرد از سوی جمعیت هلال احمر مازندران در حال انجام است و تاکنون 5 هزار قرص نان، دو هزار بطری آب معدنی و تعدادی لوازم ضروری در روستاهای آسیب‌دیده توزیع شده است.

یک فرد بیمار نیز در وضعیت اضطراری قرار دارد که هر چه سریع‌تر باید از طریق امداد و نجات هوایی به حال او رسیدگی شود زیرا راه‌های روستایی بسته شده‌اند و امکان تردد وجود ندارد.

10 منزل مسکونی تخریب و 25 خانه نیز دچار آبگرفتگی شدند، هنوز برآورد اولیه‌ای از خسارت‌ها اعلام نشده است و حدود 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی خسارت دیده‌اند.

در بازدید میدانی انجام شده، به تعدادی از تاسیسات مرغداری، دامداری و پرورش ماهی خسارت وارد شده است، همچنین یکی از آثار باستانی در منطقه «کمررود» بلده نور آسیب دیده است.

از ساعت‌ها پیش، آب مناطق آسیب‌دیده وصل شده است ولی با توجه به قطعی 72 ساعته برق، دست‌اندرکاران شرکت برق غرب مازندران در حال ارسال تاسیسات مربوطه برای راه‌اندازی شبکه برق هستند اما مشکل جاده دسترسی همچنان وجود دارد.

نانوایی‌ها نیز به صورت اضطراری با موتور برق ساماندهی می‌شوند، در بخش تاسیسات زیربنایی حوزه راه نیز پنج دهنه پل ارتباطی و 14 کیلومتر جاده روستایی تخریب شده است.

در حال حاضر فرماندار و شهردار نور، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران و مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران حضور دارند و نیروهای سپاه، بسیج و هلال احمر نیز با تمام امکانات در بلده نور مشغول خدمات‌رسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند.

روز گذشته مدارس پایه ابتدایی بخش مرکزی بلده نور تعطیل بود و از صبح امروز همه مدارس به روال عادی بازگشتند اما مدارس شبانه‌روزی این بخش همچنان تعطیل است.

نظرات (0) کلیک ها: 950

مشاهده همزمان سقوط شئ به دریا از 5 شهر مازندران‌

صبح امروز همزمان مردم پنج شهر مازندران از سقوط شی به دریا در یک زمان خاص از مردم گزارش دریافت شده‌ است.

مشاهده همزمان سقوط شئ به دریا از 5 شهر مازندران‌

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بهنمیر ، صبح روز پنج‌شنبه 21 اسفند ماه امسال گزارش مشترک مردمی از سقوط شی در دریا از شهرهای محمودآباد، فریدونکنار، بابلسر و تنکابن دریافت شده‌ است.

در همه گزارش‌ها به وقوع سانحه در ساعت 5 و 15 دقیقه صبح اشاره شد.

موسی مشاءزمینی مدیرکل فرودگاه‌های مازندران دراین باره در گفت‌وگویی در ساری گفت: بلافاصله پس از دریافت این خبر با برج مراقبت، فرودگاه‌های استان مکاتبه شد که گزارشی بابت سقوط هواپیمایی داخلی و خارجی دریافت نشد.

وی با بیان اینکه این موضوع در حد شایعه بوده‌ است، اظهار کرد: در حوزه استحفاظی هوایی چیزی به ما مخابره نشده و در فضایی هوایی اتفاق خاص نیفتاده‌ است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درباره جزئیات این موضوع، گفت: صبح امروز یک‌سری صیادان در منطقه فریدونکنار و محمودآباد آتش‌سوزی را در آسمان مشاهده کردند که بلافاصله بررسی‌های ما از همان زمان آغاز شد.

حسن حبیب‌نژاد مدیرکل شیلات مازندران که اداره‌کل شیلات استان در بابلسر مستقر است، در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار نیشا نیوز در بابلسر گفت: بلافاصله با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هماهنگی انجام شده که در حال گشت‌زنی و انجام بررسی‌های لازم هستند.

وی با اعلام اینکه ماموران یگان حفاظت در حال انجام بررسی‌های لازم در منطقه هستند، ادامه داد: تا این لحظه گزارشی از حادثه یا اتفاق خاصی نداشتیم.

مهدی ولی‌پور مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار نیشا نیوز در بابلسر درباره جزئیات این موضوع، اظهار کرد: از ساعت پنج صبح امروز از خزرآباد ساری، بابلسر، فریدونکنار، نور و ولی‌آباد تنکابن اطلاع داده شده که آتش‌سوزی در آسمان مشاهده شده‌ است.

وی افزود: با توجه به اینکه وسعت این موضوع بسیار زیاد بوده از همان لحظه بررسی‌ها آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد.

 براساس گمانه‌زنی این موضوع نشان از سقوط هواپیمایی تک سرنشین است و همچنین نیز بررسی‌ها در حوزه دریای و هوایی ادامه دارد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 1374

علی نبیان در گفت‌وگویی اظهار کرد: تمامی نیروهای امدادی با تجهیزات و امکانات در حال آماده‌باش اعلام‌ شده تا در صورت نیاز در سایر مناطق حضور فعال داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه از روز یک‌شنبه شاهد بارندگی در مناطق مختلف مازندران بودیم، بیان کرد: قبل از آن گرمای شدید که سبب آب‌شدگی برف و یخ و افزایش دبی آب خروجی در مسیر رودخانه‌ها شد، در برخی مناطق حجم دبی آب تولیدی رودخانه‌ها به بیش از 50 سانتی‌متر رسید و این موضوع، شستگی پل‌های روستایی و قطع راه‌های روستایی را به‌دنبال داشت.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه در مناطق رامسر، عباس‌آباد و نوشهر مشکل خاصی گزارش نشد، بیان کرد: در منطقه دو هزار تنکابن نیروهای اجرایی پیگیر امور هستند، همچنین برق این منطقه قطع شد که با همت توزیع برق غرب مازندران، این مشکل حل شد.

این مسئول با بیان اینکه در منطقه رودبارک کلاردشت نیز تمامی نیروهای امدادی حضور دارند تا امور را پیگیری کنند، تأکید کرد: واحدهای مسکونی غیرمجاز در بستر و حاشیه رودخانه‌های استان باید مدیریت شود؛ برخی از مردم در حاشیه رودخانه‌ها اقدام به ساخت غیرمجاز واحدهای مسکونی کرده که منجر به حادثه شده و باید این امر مدیریت شود.

نبیان با اعلام اینکه بلده یکی از مناطق آسیب‌دیده بود، اضافه کرد: پنج پل در محور بلده دچار چالش شد که با توجه به بارندگی امکان تعمیر نبود؛ نیروهای امدادی از عصر روز گذشته با تجهیزات کامل در منطقه حضور فعال دارند تا راه ارتباطی 9 روستای این منطقه وصل شود.

وی با عنوان اینکه برق منطقه بلده قطع شده که نیروها به دنبال این هستند تا برق را وصل کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه خسارت جانی نداشتیم و در بحث خسارت مالی بیشتر مربوط به آب‌گرفتگی واحدهای مسکونی در بستر رودخانه‌ها بوده است.

معاون استاندار مازندران، گفت: اقدام دیگر در مناطق آسیب‌دیده، برآورد خسارات احتمالی است که نیروها در حال پیگیری امور هستند.

نظرات (0) کلیک ها: 945

سقوط یک شئ از آسمان در دریای بابلسر - بهنمیر / اعزام اورژانس به منطقه

خبر فوری بهنمیر

گزارش سقوط یک شئ از آسمان در دریای بابلسر موجب اعزام نیروهای اورژانس به منطقه فوق شد.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بهنمیر ، شب گذشته مردم منطقه ‌‌نفت‌چال میرود بهنمیر گزارش سقوط یک شئ از آسمان به دریای بابلسر را به نیروهای امدادی اعلام کردند و ‌نیروهای اورژانس بابلسر نیز سریعا به این منطقه اعزام شد‌ند.

بنا به گزارش مردمی، این شئ از آسمان به عمق دریا سقوط کرده ‌و گفته می‌شود سقوط آن تا عمق 80 متری بوده است.

بعضی از گزارشها حاکی از سقوط یک هواپیما در دریا بهنمیر می باشد.

 در حال حاضر نیروهای اورژانس در منطقه حضور دارند.

 

اخبار تکمیلی ارسال می‌شود.

اخبار مرتبط:

مشاهده همزمان سقوط شئ به دریا از 5 شهر مازندران‌

سقوط هواپیما در مازندران صحت ندارد/همه پروازها به سلامت انجام شده است

جزئیات رؤیت شئ نورانی در مازندران/سقوط هواپیما، بالگرد و پهپاد صحت ندارد‌

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 1861