ربیع فلاح صبح امروز در دیدار با هیئت رسانه‌ای آذربایجان در سالن شماره دو استانداری مازندران، اظهار کرد: کشور آذربایجان به لحاظ قدمت و سوابق تاریخی و فرهنگی که با ایران دارد، برای ما به عنوان کشوری که باید حسن هم‌جواری و ارتباط همه جانبه با همدیگر داشته باشیم، مورد توجه است.

وی گفت: بیش از 93 درصد مردم آذربایجان مسلمان هستند و ما هم به لحاظ اسلامی بودن می‌توانیم به دلیل همین اعتقاد و تفکر مذهبی و فرهنگی که داریم، در زمینه اقتصادی هم فعالیت کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه اعتقاد داریم رسانه‌ها می‌توانند پل ارتباطی دو کشور در همه زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... باشند، تصریح کرد: کشور آذربایجان در طول سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است.

فلاح با بیان اینکه بازدید هیئت رسانه‌ای کشور آذربایجان از استان ما می‌تواند کمکی برای فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و ... باشد، ادامه داد: در طول دو سال اخیر بیش از 20 وزیر ایرانی از کشور آذربایجان بازدید داشتند و بیانیه‌ای که توسط مسئولان دولتی دو کشور در جهت توسعه روابط انجام شده می‌تواند مسیر توسعه در زمینه‌های مختلف را هموار کند.

این مسئول تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنیم دستاورد بازدیدهای این چند روزه برنامه‌ای باشد که بتوانیم زمینه‌های همکاری مختلف به ویژه اقتصادی را فعال کنیم و آمادگی داریم تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم در زمینه گردشگری دو کشور هم فعالیت کنیم، افزود: آذربایجان از نظر آب و هوایی در شرایط سرد و مازندران از شرایط متعادل برخوردار است و پیشنهاد می‌کنم محصولات کشاورزی مازندران مورد توجه کشور آذربایجان قرار گیرد.

فلاح گفت: مرکبات، کیوی، مواد پروتئینی، آبزیان و همچنین محصولاتی که آذربایجان واردات دارد، در مازندران قابل تامین است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در زمینه خدمات فنی مهندسی در بخش ساختمانی و کشاورزی آماده همکاری هستیم، افزود: درباره کشت فراسرزمینی هم سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند در کشور آذربایجان سرمایه‌گذاری کنند.

فلاح با بیان اینکه سیمان از صادرات مهم ما به کشورهای همسایه است که می‌تواند توسعه پیدا کند، تصریح کرد: از دیگر واحدهای صنعتی هم که بازدید کردید می‌توانیم همکاری کنیم.

وی گفت: گسترش فعالیت‌های دریایی و به ویژه گردشگری دریایی جزو سیاست‌های ما است و راه‌اندازی خط کشتی‌رانی ایران و باکو می‌تواند از اقدامات سودآور باشد.

این هیئت از دهکده صنایع‌دستی رامسر، موزه تماشاگه خزر در رامسر، تله‌کابین بام سبز رامسر، شرکت گیاهان دارویی هلال‌احمر، امکانات تفریحی ساحل بابلسر، مراکز خرید بابلسر، مسجد فرح‌آباد ساری، دو واحد صنعتی جویبار، موزه کلبادی ساری، سد شهید رجایی، منطقه حفاظت شده دشت‌ناز ساری و ... بازدید کردند.

بازدید از سیمان نکا، بندر امیرآباد و مجتمع گردشگری عباس‌آباد بهشهر از دیگر برنامه‌های این هیئت رسانه‌ای است و ساعت 20 امروز در مرز مازندران و گلستان، استانداری گلستان از این هیئت استقبال می‌کند و وارد استان گلستان می‌شوند.

نظرات (0) کلیک ها: 1195

اشتغال یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هم‌اکنون در کشورمان بیشتر مسئولان و مردم را درگیر خود کرده است؛ در ابتدای سال جدید نیز با اعلام نخستین مرحله آزمون استخدامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی بر این تب‌وتاب بیش از گذشته افزوده شده و کارجویان بیکار، چشم به آگهی‌های استخدامی و نگاه حمایتی دولت یازدهم دارند.

کسب درآمد امروزه به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی تبدیل شده که در آن هرکس می‌خواهد با استفاده از راه‌های گوناگون دست به کار جدید زده و درآمد بیشتری را به جیب خود سوق دهد.

استفاده از آسان‌ترین راه‌ها برای ایجاد درآمد امروزه بیشتر افراد جامعه را به خود مشغول کرده و افراد می‌خواهند با کم‌ترین زحمت به پول هنگفتی برسند و در نگاه دیگران خود را پول‌دار و خلاق جلوه دهند؛ برخلاف گذشته‌های نه‌چندان دور که از کار به‌عنوان جوهره مرد یاد می‌شد و همه می‌خواستند نان حلال بازوان خویش که با عرق جبین همراه بود را بر سر سفره بیاورند.

یکی از کارآفرینان برجسته کشور در «همایش کسب‎وکار و معرفی راز موفقیت در زندگی» در شهرستان آمل به‌ صورت عمیق به مباحث درآمد و کسب‌وکار پرداخت و گفت: انسان‌های زیرک افرادی هستند که خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند، بلکه وضعیت کنونی خود را با موقعیت سال‌های گذشته می‌سنجند.

روح‌الله حسینی خاطرنشان کرد: شانس و اقبال در زندگی انسان وجود خارجی ندارد، برخلاف برخی نظرها که آینده خود را به آن وابسته می‌دانند.

وی افزود: در بیان عمومی بین مردم دو کلمه مسئله و مشکل، همیشه مطرح است که باید بدانیم مسئله قابل حل بوده ولی مشکل قابل حل نیست.

این کارآفرین برتر کشور با اشاره به اینکه نباید چیزی را در زندگی به‌عنوان مشکل پذیرفت، بیان کرد: باید همه پدیده‌ها را در قالب مسئله نگریست و آن را حل کرد.

حسینی با تأکید بر اینکه اگر مؤلفه‌ای را سراغ داریم که با هزاران راه، حل می‌شود، معمولاً باید برای آن آسان‌ترین راه را در نظر بگیریم، تصریح کرد: باید خود و محیط‌مان را خوب بشناسیم تا در زندگی موفقیت از آن ما شود.

وی با اعلام اینکه میزان رضایت از خود در زندگی نقش زیادی را ایفا می‌کند، ادامه داد: باید این میزان را همیشه حفظ کرده و خود را در مقابل انواع خطرات مشاهده کنیم و با این دیدگاه از خود مراقبت داشته باشیم.

کارآفرین برتر کشور با اعلام انواع سرمایه‎ها در زندگی انسان‌ها، یادآور شد: سرمایه انسانی یکی از مهم‌ترین موارد در این بین است که در کنار آن باید خودمان را دریابیم و از محیط، شناخت لازم را داشته باشیم.

حسینی با اشاره به سرمایه اجتماعی، گفت: این سرمایه به اعتبارمان در جامعه باز می‌گردد، هرچند باید بیاموزیم در بین دیگران اعتبار کسب کرده و قدرت مشارکت‌پذیری و جامعه‌پذیری خود را تقویت کنیم.

وی با اعلام اینکه در بیان مسئولیت اجتماعی، باید خودمان را در غم و شادی دیگران سهیم بدانیم، اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در کسب‎وکار ورشکست می‌شوند، آنهایی هستند که خوشحالی خود را در شکست دیگران می‌بینند.

این کارآفرین برتر با اشاره به سرمایه ارتباطی بیان کرد: در معرفی این سرمایه می‌توان گفت که این مهم، همان قدرت برقراری ارتباط مؤثر با دیگران است.

حسینی سرمایه ارتباطی را مهم‌ترین سرمایه در زندگی انسان‌ها دانست و گفت: هر شخصی بتواند از این مؤلفه مهم بهره گیرد، انسان موفقی در اجتماع است.

وی تصریح کرد: در بیان ارتباط مؤثر هم می‌توان گفت که در این راه باید با کسب توانایی لازم منظور خودمان را به دیگران بفهمانیم و در مقابل منظور افراد پیرامون‌مان را خوب بفهمیم، هرچند امروزه بیشتر جوانان و نوجوانان در این زمینه نمی‌توانند خوب وارد شوند و می‌گویند اعضای خانواده و والدین ما را درک نمی‌کنند.

کارآفرین برتر کشور با تأکید بر اینکه همه افراد دنیا همانند یکدیگر فکر می‌کنند، افزود: از لحاظ متالورژی، انسان به پنج دسته تقسیم‌بندی می‌شود که در دسته اول آنهایی قرار دارند که نمی‌دانند چه می‌خواهند و دسته دوم نیز می‌دانند چه می‌خواهند ولی نمی‌دانند چرا می‌خواهند.

این کارآفرین برتر کشور با اشاره به اینکه در دسته سوم انسان‌ها، افرادی جای دارند که در زندگی‌شان می‌دانند چه می‌خواهند، می‌دانند چرا می‌خواهند ولی راه به‌دست آوردن اهداف را نمی‌دانند، افزود: دسته چهارم هم افرادی هستند که می‌دانند چه می‌خواهند، می‌دانند چرا می‌خواهند، راه به‎دست آوردن اهداف را می‌دانند ولی در راه رسیدن هرچه تلاش می‌کنند به اهداف نمی‌رسند.

حسینی تصریح کرد: در دسته پنجم هم انسان‌های موفقی قرار دارند که می‌دانند چه می‌خواهند، می‌دانند چرا می‌خواهند، راه به دست آوردن اهداف را می‌دانند، در راه رسیدن به آن تلاش زیادی کرده و به هدف خود می‌رسند که در نتیجه از زندگی خود لذت می‌برند.

وی با تأکید بر اینکه هرچه‌قدر از توانمندی خود مطلع بوده و خبر داشته باشیم، میزان موفقیت‌مان در زندگی بیشتر است، خاطرنشان کرد: باید دریابیم انسان‌های موفق از چه راهی و به‌ همراه چه تکنیک و تاکتیکی به پیروزی رسیدند زیرا اگر انسان با تلاش به ثروت نمی‌رسد به این علت بوده که دنیای درون و بیرونش با هم یکسان نبوده و متفاوت است.

این کارآفرین برتر کشور بیان کرد: هر فردی که در زندگی خود احساس شادی و شادکامی کند، شخص موفقی است، چنانچه یکی از ایرادهای انسان‌های ناموفق این بوده که حتی به خودشان هم دروغ می‌گویند و جالب‌تر آنکه دروغ خودشان را هم باور می‌کنند.

حسینی در بیان قانون دست‌یابی به خواسته‌ها با تأکید بر اینکه به هرچه که فکر کرده به آن حس پیدا می‌کنیم، ادامه داد: اگر احساسات‌مان عملی شود، نتیجه مطلوبی به‌دست می‌آوریم که این مهم همان برآورده شدن قانون دست‌یابی به خواسته‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه سرنوشت‌مان در کودکی باورمان را شکل می‌دهد، گفت: با برنامه‌ریزی ذهنی، آموزش در دوران کودکی و کسب تجربه‌ها می‌توان سرنوشت را در کودکی به‌سوی مثبت سوق داد.

کار و کسب درآمد هم‌اکنون نیز از دغدغه‌های مهم دولت‌مردان و مسئولان دستگاه‌های مختلف دولتی و اجرایی محسوب می‌شود ولی باید برای این مسئله مهم ملی برنامه مدون و سازماندهی‌شده داشت و با اندیشه وارد مقوله کاهش آمار بیکاری شد.

نظرات (0) کلیک ها: 1305

پیام کهتری با اشاره به مذاکرات صورت گرفته بین ایران و کشورهای 5+1 در لوزان سوئیس و تاثیر آن بر توسعه صنعت نفت و به ویژه صنعت پالایش کشور گفت: اگر نتیجه مذاکرات واقعاً منجر به برداشته شدن تحریمها شود، موضوع توسعه صنعت نفت نباید به گونه ای دنبال شود که دستاوردهای چندین ساله تحریمها کنار گذاشته شوند و با بی توجهی به آن­ها، کارها یکجا به شرکتهای خارجی محول شوند.

این کارشناس صنعت پالایش ادامه داد: باید همزمان که از خارجیها برای توسعه صنعت نفت استفاده می‌شود، مکانیزم‌ها طوری طراحی شوند و قراردادها به گونه‌ای بسته شوند که افزایش توانمندی برای شرکت های داخلی نیز رقم بخورد.

وی با تاکید براین که در این بین فراموش شدن تعمدی توسعه صنعت پالایش در کشور مهمترین اتفاقی بوده است که دوران تحریم پاشنه آشیل مهمی را به وجود آورده است، تصریح کرد: زمانی که در زمینه فروش نفت تحریم ها شدت یافت، به علت غفلت از ظرفیت سازی برای فرآورش نفت، بیش از یک میلیون بشکه بدون مشتری و بلاتکلیف ماند و از طرف دیگر به علت نبود همین ظرفیت پالایشی مناسب برای تامین بنزین کشور، واردات بنزین به علت تحریم فروش بنزین به ایران تبدیل به چالش دیگری برای کشور شده بود.

این کارشناس حوزه پالایش و فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد کشور به دنبال ارزش افزوده باشد و از خام فروشی جدا شود لاجرم باید پالایشگاه بسازد.

کهتری تصریح کرد: در واقع پالایشگاه سازی حلقه اولی است که کشور را می تواند به ارزش افزوده بیشتر برساند تا پتروشیمی‌ها نیز در امتداد آن شکل بگیرند و به توسعه آنها فکر شود، این بدین معناست که حتی اگر قرار باشد واحدهای پتروشیمی خوراک مایع در کشور احداث شوند، قدم اول برای این کار ساخت پالایشگاه است.

وی با اشاره به این که احداث پالایشگاه اولین حلقه در خصوص حرکت به سمت یک اقتصاد مقاوم است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال 94 نیز نهضت کاهش خام فروشی را مطرح کرده‌اند و این سیاستی است که همیشه مطرح بوده است.

این کارشناس صنعت پالایش اظهار کرد: توجه جدی به پالایشگاه و توسعه صنعت پالایش نفت در کشور ارتباطی با مذاکرات هسته‌ای نداشته و ندارد، چرا که توسعه صنعت پالایشی و دوری از خام فروشی از ابتدا جزو سیاستهای کلان کشور بوده و همه ساله نیز در سخنان مقام معظم رهبری نیز مشهود بوده است.

کهتری اظهار داشت: اگر سیاست کاهش خام فروشی همه ساله مطرح شود، به این دلیل است که اهمیت و نقش پررنگی در ارزش آفرینی و توسعه کشور دارد، ولی با این حال سالهای سال است که برای رسیدن به این مهم، سیاستها و برنامه‌های آن بر روی کاغذ آورده می شوند، جای کار جدی همیشه خالی است و شعار کاهش خام فروشی در سخنان مسئولان به عمل تبدیل نمی شود.

وی گفت: موضوع «دوری از خام فروشی» در بندهای اسناد مختلفی از برنامه‌های سوم، چهارم، پنجم به صورت سینه به سینه جابجا شده است و اکنون در قالب اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

کهتری ادامه داد: همه کشورهای پیشرفته دنیا چه آنهایی که صاحب منابع نفت خام هستند و چه آنهایی که واردکننده نفت خام هستند، در مرحله اول نگاه استرتژیک به این صنعت دارند، این صنعت را به جهت تأمین امنیت انرژی خود راهبردی می‌دانند و در گام بعدی به دنبال ایجاد ارزش افزوده بیشتر در حوزه نفت خام هستند، اما در ایران دولت‌های گذشته نسبت به این مسئله بی‌توجه و فقط به دنبال خام فروشی‌ و کسب درآمد از این طریق بوده‌اند. بر این اساس نگاه بنگاهی منجر به فراموشی از اصل استرتژیک این صنعت شده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1254

استاندار مازندران:
رسانه در صف نخست توسعه مازندران قرار گیرد
استاندار مازندران با اشاره به اینکه رسانه باید در صف نخست توسعه استان قرار گیرد، گفت: رسانه‌ای موفق است که به نیازهای امروز جامعه با توجه به منویات رهبری و اهداف دولت، توجه کند.
رسانه در صف نخست توسعه مازندران قرار گیرد

استاندار مازندران

ربیع فلاح صبح امروز در آیین انتشار روزنامه خبر شمال در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اظهار داشت: حضور مردم در جبهه‌های نبرد، شکل گرفته از تفکر بسیجی و برای حفظ امنیت کشور و جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته بسیج، عملکرد خود را بررسی کرده و با تفکر بسیجی، تطبیق دهیم، ادامه‌ داد: بسیجیان هشت سال در دفاع مقدس، جان خود را فدای کشور و مردم کردند.

این مسئول با بیان اینکه راهی جز این نداریم که تفکر بسیجی را مانند روزهای دفاع مقدس، در جامعه القا کنیم، افزود: با تفکر بسیجی و مدیریت جهادی به مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... رسیدگی کنیم و می‌توانیم جوابگوی نیاز جامعه باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه امروز یک نفر، مسئولیت استان را بر عهده ندارد و از همه افراد، گروه‌ها و فرصت‌ها برای توسعه استان استفاده می‌شود، تصریح‌ کرد: به عنوان نماینده دولت و جمهوری اسلامی در استان، این فرصت را مغتنم می‌شمارم و از همه جناح‌ها و گروه‌ها برای پیشبرد اهداف دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی، بهره می‌برم.

فلاح با بیان اینکه در حال تدوین بودجه سال 94 هستیم، متذکر شد: برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز در حال تدوین است و من مجری برنامه ششم تا پایان این برنامه هستم.

وی با اشاره به اینکه مطالب و موضوعات برخی سایت‌ها پوچ، بی‌ارزش و بی‌اساس است، گفت: به مطالب این رسانه‌ها توجه نمی‌کنیم چرا که معتقدیم باید به مردم امید داد و مردم باید احساس ثبات کنند.

فلاح خاطر نشان‌ کرد: کارشناسان اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... باید به مناظره بنشینند و بگویند ما چه داشتیم و چه کردیم و دیگران چه داشتند و چه کردند.

وی با اشاره به اینکه رسانه باید در صف نخست توسعه استان باشد، متذکر شد: رسانه‌ای موفق است که به نیازهای امروز جامعه با توجه به منویات رهبری و اهداف دولت، توجه کند و با لحاظ کردن نگاه انتقادی، همراه و پشتیبان دستگاه‌های اجرایی برای رسیدن به اهداف باشد.

فلاح با بیان اینکه از ثانیه‌های وقت‌هایمان برای توسعه استان استفاده کردیم، افزود: کارها و نیازهای علاقمندان در حوزه رسانه را پیگیری می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت مازندران بیشتر از داشتن پنج روزنامه است، ادامه‌ داد: هرچه جنبه‌های رسانه‌ای استان بیشتر شود مردم هم آگاه‌تر می‌شوند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ما کارشناس هستیم نه مدیر صرف، یادآور شد: وقت نداریم برای مسائل پوچ، بی‌ارزش و بی‌هویت وقت بگذاریم.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها خواستند استان را به حاشیه بکشانند، افزود: اما این عده مغلوب تفکر اجرایی استان شدند.

فلاح با اشاره به اینکه امروز دولت تدبیر و امید این افتخار را دارد که بتواند فراجناحی عمل کند، گفت: من هم فرد فراجناحی هستم و در طول دوران زندگی و مدیریتم از همه گروه‌های فکری استفاده کردم و البته اشکالاتی هم وجود دارد و هیچ‌یک منزه و مبری از خطا نیستیم.

در ادامه این نشست صاحب‌امتیاز روزنامه خبرشمال در سخنانی اظهار داشت: رسانه‌های استان نیازمند نگاه و توجه بیشتری هستند.

مهدی روحی با اشاره به اینکه در حق رسانه‌های استان ظلم شده است، افزود: مردم ما با رسانه‌های محلی قهر هستند و شاید بخشی از این اشکال از جانب اصحاب رسانه باشد.

وی با بیان اینکه باید به جایی برسیم که مردم استان، رسانه‌های محلی را باور کنند، یادآور شد: امروز یک درصد مردم مازندران هم مخاطب رسانه‌های محلی نیستند و این روند معیوب باید تصحیح شود.

نظرات (0) کلیک ها: 1422

نمایشگاه خانه مدرن مازندران -MODERN HOUSE EXHIBITION

مبلمان - لوازم خانگی - ادوات ورزشی - لوستر و روشنایی - مبلمان و لوازم اداری - فرش و تابلو فرش دستبافت - فرش ماشینی، موکت و پارکت - صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی

28 مهر الی 2 آبان 93

آدرس: ایران - مازندران – قائمشهر – جنب پل تلار- محل دائمی نمایشگاه های بین الملی استان مازندران

اطلاعات بیشتر در بانک اطلاعات صنعت مبلمان ( مبلی ها )

 

نظرات (0) کلیک ها: 1652

وضعیت تغییر کاربری اراضی مازندران نگران‌کننده است
مسئول دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:
وضعیت تغییر کاربری اراضی مازندران نگران‌کننده است
مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه وضعیت کاربری اراضی مازندران نگران‌کننده است، گفت: اگر وضعیت این استان به همین منوال پیش برود آینده بدی در انتظارش است.
کاظم پالیزدار امشب در حاشیه بازدید از شهرستان بابلسربا بیان اینکه مشکل استان‌های شمالی در بحث تخریب جنگل‌ها، مراتع و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی است، اظهار داشت: با تغییر اکوسیستم و محیط زیست آسیب زیادی به طبیعت وارد می‌شود.

وی با اشاره به ممنوعیت تغییر کاربری اراضی در بازدید از استان مازندران شرایط حاکم را نگران‌‌کننده دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از تغییر اراضی کاربری نیازمند عزم ملی هستیم تا از این وضعیت بکاهیم.

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اضافه کرد: اگر وضعیت استان مازندران به همین منوال پیش برود آینده بدی در انتظارش است.

پالیزدار با اشاره به اقدامات پیشگیرانه به تشکیل تعاونی خاص برای صدور مجوزها تاکید کرد و گفت: در حال حاضر چندین دستگاه اجرایی در سطح استان وجود دارند که اقدام به صدور مجوز می‌کنند که نیاز است به این وضعیت رسیدگی شود.

وی جایگزینی سامانه‌ها و سیستم‌ها به جای افراد را عامل دیگر برای جلوگیری از این امر دانست و اذعان داشت: با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

نظرات (0) کلیک ها: 1605

معاون استاندار مازندران:

درآمد امسال استان مازندران به بیش از یک‌هزار میلیارد تومان رسید

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با اشاره به درآمد 600 میلیارد تومانی استان در سال 92 گفت: درآمد امسال استان به بیش از یک‌هزار میلیارد تومان رسید.

علی احسانی در مراسم پاسداشت روز جهانی جهانگردی در سالن اجتماعات مجتمع تفریحی توریستی میزبان با بیان اینکه بعد از ورودم به استان پیشنهاد اصلاح و بازنگری سند چشم‌انداز توسعه را مطرح کردم، اظهار داشت: این اتفاق افتاد، چشم‌انداز استان با اصلاحات و بازنگری مصوب شد که در این مسیر قدم بعدی به عنوان اسناد بالادستی می‌تواند سند راهبردی استان را تغییر دهد.

وی با اشاره به تصویب سند راهبردی استان در بحث صنعت گردشگری با ذکر نام صنعت گردشگری و با محوریت صنعت گردشگری سلامت اذعان داشت: این اقدامات، اقدامات زیرساختی در حوزه برنامه‌ریزی است که از این سند می‌شود برای برنامه‌ریزی و توسعه استان در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران تصریح کرد: بر اساس سند راهبردی منتظر شروع برنامه ششم نشدیم و برای توسعه فضای استان در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اقدامات راهبردی انجام که مصوبات آن نیز در حال شکل‌گیری است.

توجه به فعالیت کشاورزی با رویکرد تجاری و صنعتی

احسانی با اعلام اینکه در بحث صنعت و معدن نیز با یک غفلت تاریخی مواجه شدیم و سعی کردیم به توسعه در این بخش نیز بیشتر توجه شود، بیان داشت: صنایع دفاعی، دریایی و سایر صنایع که صنایع پاک قلمداد می‌شوند را نیز در سطح استان رقم زدیم و شرایط آن را فراهم کردیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های بخش کشاورزی با بیان اینکه در بخش کشاورزی تنهابه شیوه سنتی اکتفا نکردیم، عنوان کرد: فعالیت کشاورزی را با رویکرد کشاورزی صنعتی و کشاورزی تجاری دنبال می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با بیان اینکه نگاه ما به توسعه استان نگاه بلندمدت است، بیان داشت: حتی چشم‌انداز توسعه را فراتر از افق 1404 دیدیم و چشم‌انداز 1414 را تنظیم و اقدامات خود را بر این اساس انجام می‌دهیم.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون صنعت گردشگری در خدمت توسعه استان نبوده، گفت: تنها از درآمد نفتی برای توسعه استان استفاده می‌شد که در بحث صنعت گردشگری سلامت، اجلاسیه گردشگری و نمایشگاه گردشگری سلامت را برپا کردیم که بیانیه رامسر خود به تنهایی یک سند بالادستی است که می‌توانیم بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم.

احسانی با تاکید به اینکه نباید به سمت درآمد نفتی برویم، اظهار کرد: برای ساماندهی گردشگران داخلی و جذب گردشگران خارجی باید گام‌های محکم‌تری در این زمینه برداشته شود.

تخصیص اعتبار 600 میلیارد تومانی

وی با اشاره به درآمد 600 میلیارد تومانی استان در سال گذشته بیان داشت: تحقق آن در 6 ماه دوم سال گذشته کمتر از 50 درصد بود که با اقدامات انجام شده در 6 ماه نخست سال جاری توانستیم 100 درصد اعتبار را تخصیص دهیم که بر این اساس درآمد امسال استان به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید.

این مسئول با تاکید به استفاده از منابع دریایی استان برای توسعه اذعان داشت: به دلیل اهمیت صنعت گردشگری در بحث تولید نیاز به اقدامات جدی‌تری است.

نامناسب بودن وضعیت اشتغال استان

احسانی با اشاره به نامناسب بودن وضعیت استان در بحث اشتغال خاطرنشان کرد: با جذب سرمایه‌گذاران، برنامه‌ریزی بلندمدت و ارتقاء صنعت گردشگری، اقتصاد نوین را پایه‌گذاری می‌کنیم تا مشکلی در بحث اشتغال نداشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار مازندران با اعلام اینکه نگاه استاندار مازندران به بخش خصوصی نگاه حمایتی است، بیان داشت: از جمله اقدامات خوبی که در صنعت گردشگری به‌وجود آمد مسئله ناجیان غریق بود که خسارت‌ها و معوقات سال گذشته آنها پرداخت و اعتبارات خوبی نیز در سال جاری به آنها اختصاص یافت که به دلیل پرداخت به موقع حقوق ناجیان توانستیم 50 درصد از آمار غریق را کاهش دهیم.

سرانه فضای‌ سبز مازندران کمتر از دو متر مربع است

این مسئول با اشاره به مواهب طبیعی استان به سرانه فضای‌سبز مازندران اشاره کرد و بیان داشت: با آن‌که استان مازندران برخوردار از مواهب طبیعی (جنگل،کوه و دریا) است اما سرانه فضای‌سبز آن کمتر از دو متر مربع است که این مقدار در مقایسه با استان تهران با سرانه فضای‌سبز بالای 30 متر مربع و استان گلستان با سرانه بیش از 12 متر مربع بسیار ناچیز است و نیاز به توجه بیشتری دارد.

تخصیص اعتبارات بیشتر به حمل و نقل هوایی

وی با بیان اینکه برای جذب گردشگران خارجی نیاز به شکل‌گیری آژانس‌های مسافرتی و توسعه استان نیز ارتقا ظرفیت‌ها را می‌طلبد، عنوان کرد: با اختصاص تسهیلات بیشتر به آژانس‌های مسافربری و گردشگری،ورود سرمایه‌گذاران خارجی و تخصیص تسهیلات ارزی مناسب به حوزه حمل و نقل هوایی می‌توانیم سبب توسعه و ارتقا استان در بحث گردشگری شویم.

تدوین سند چشم‌انداز

احسانی با تاکید به تدوین سند گردشگری توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: نیاز است این سند حداقل در کوتاه مدت تنظیم شود تا در کنار آن بتوانیم حداقل از 10 تا 50 هتل سه ستاره تا پنج ستاره در استان بهره‌مند شویم.

نظرات (0) کلیک ها: 1739