Подробнее на сайте: https://dothouse.ru https://stroikaudoma.ruhttps://domstroiplus.ru https://samodelkick.ru https://domusremont.ruhttps://samodelkan.ru https://moidomremont.ru
https://houserento.ru https://powerautoplus.ruhttps://houseunite.ru
https://fastumauto.ruhttps://medicinecu.ruhttps://svoidomsnulya.ruhttps://remontvsvoidom.ruhttps://avtoenter.ru

حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور امروز در گفت‌وگویی در شهرستان ساری، اظهار کرد: بر اساس دستور اسلام دفاع و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تکلیفی شرعی و الهی است.

وی تصریح کرد: مردم مسلمان فلسطین 67 سال است که گرفتار ظلم و آوارگی هستند و هنوز هم در اردوگاه آوارگان زندگی می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: استعمار جهانی، اسرائیل غاصب و صهیونیسم بین‌الملل همواره در حال آزار، کشتار و آواره کردن مردم مظلوم فلسطین هستند.
 یوسف‌پور خاطرنشان کرد: مردم مسلمان و ولایت‌مدار مازندران همگام با مردم سایر نقاط کشور هم‌راهی و هم‌سویی خود را در روز جمعه 19 تیرماه امسال مصادف با 23 ماه مبارک رمضان «روز جهانی قدس» از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند.

وی در پایان گفت: در روز جهانی قدس در 55 نقطه از مراکز شهرها و بخش‌های مازندران راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار می‌شود.

نظرات (0) کلیک ها: 783

عربستان سعودی اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به «عملیات توفان قاطع» را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیات جدید موسوم به «بازگرداندن امید» خبر داد. این حملات بیش از 3 هزار کشته بر جای گذاشته است. خبرگزاری رویترز روز 12 ژوئن اعلام کرد که عملیات عربستان شکست خورده و گذر زمان به نفعش نیست.

 

******

اخبار امروز، روز 105ــُم جنگ را در زیر دنبال کنید

*

* انفجار یک بسته منفجره در استان «اب» در مرکز یمن

این بسته، صبح امروز چهارشنبه، یک خودرو گشتی نظامی را هدف گرفت و بلافاصله خودروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند

* سلاخی عربستان در حضرموت؛ 84 کشته و بیش از 150 مجروح در حمله به اردگاه نظامی در «العبر» استان «حضرموت» در شرق یمن

* 2 انفجار تروریستی در صنعاء، حداقل 10 نفر را به کام مرگ کشاند  

* مصر خواستار حل سیاسی بحران یمن شد

* نارضایتی انصارالله از عملکرد فرستاده سازمان ملل در امور یمن  

مقامات و اعضای انصارالله از سخنان «اسماعیل احمد ولد الشیخ» مبنی بر برقراری آتش بس در ماه مبارک رمضان نیز انتقاد می‌کنند زیرا این ماه در حال اتمام است 

نظرات (0) کلیک ها: 300

جنگنده‌های رژیم سعودی اقدام به بمباران فرودگاه نجران و مناطق اطراف آن و همچنین چندین منطقه در نجران کردند.

«ابو جهاد»، یکی از اعضای «جنبش آزادگان نجران» در این خصوص تصریح کرد که اوضاع اطراف فرودگاه را باید در یک جمله «بمباران با سلاح‌های سنگین و درگیری بین نیروهای جنبش با نظامیان سعودی» خلاصه کرد.

ابو جهاد ادامه داد: حملات هوایی جنگنده‌های سعودی روی فرودگاه و دیگر مناطق ادامه دارد و ارتش عربستان تلاش می‌کند، فرودگاه به سیطره در آورد و تسلط بر فرودگاه را هدف اصلی خود می‌داند.

این عضو جنبش آزادگان نجران گفت: رژیم سعودی برای دفاع از فرودگاه و جلوگیری از سقوط آن تعداد زیادی از زنان و کودکان و اهالی نجران را به داخل آن انتقال داده بود.

وی این اقدام رژیم سعودی را در راستای ایجاد بحران طایفه‌ای بین جنبش و اهالی منطقه نجران که در جنوب کشور عربستان واقع شده، ملاحظه کرد.

نظرات (0) کلیک ها: 883

روز پنجشنبه هفته گذشته، یک جوان سفیدپوست به نام «دیلان استروم روف» که تنها 21 سال داشت، بر اساس نفرتی که به سیاهپوستان داشت به قدیمی‌ترین کلیسای سیاهپوستان در «چارلستون» ایالت کارولینای شمالی حمله کرد و 9 سیاهپوست بی‌گناه را به ضرب گلوله کشت.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در واکنش به نوع پوشش خبری رسانه‌های غربی از این حمله نژادپرستانه یک فرد سفیدپوست به سیاهپوستان آمریکایی نوشت، اگر رنگین‌پوستان و سیاهپوستان تیراندازی کنند، آنها را «تروریست و اراذل و اوباش» خطاب می‌کنند. حال چه شده که یک عامل مسلح سفیدپوست را فردی با «بیمار روحی و روانی» خطاب می‌کنند.

طبق این گزارش، پلیس هم‌اکنون در حال تحقیق و تفحص در خصوص حادثه تیراندازی در کلیسای ایمانوئل در چارلستون ایالت کارولینای شمالی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک فرد سفیدپوست به دلیل نفرتی که نسبت به سیاهپوستان داشته مرتکب چنین جرمی شده است.

واشنگتن‌پست ادامه داد، متأسفانه این یک حادثه منحصر به فرد در تاریخ آمریکا نیست. کلیساهای سیاهپوستان برای مدتهای زیادی، هدف نژادپرستان سفیدپوست بوده است که این کلیساها را آتش می‌زدند و آن را بمباران می‌کردند تا جامعه سیاهپوست آمریکا را از بین ببرند.

یکی از فاحش‌ترین حملات تروریستی در تاریخ آمریکا علیه یک کلیسای سیاهپوستان در «بیرمنگام» ایالات آلاباما در سال 1963 صورت گرفت. در آن حادثه چهار دختر وقتی جان خود را از دست دادند که گروه نژادپرستی موسوم به «کو کلاکس کلان» (KKK)، کلیسای سیاهپوستان در بیرمنگام را بمباران کردند.

این روزنامه آمریکایی سپس به نحوه پوشش رسانه‌های غربی از این حادثه تیراندازی اشاره کرد و نوشت، حال به اخبار رسانه‌های مهم گوش بدهید. شما به هیچ عنوان کلمه «تروریسم» را برای پوشش خبر تیراندازی روز پنجشنبه چارلستون نمی‌شنوید. رسانه‌های مهم آمریکا به هیچ عنوان برای توصیف جوان سفیدپوست 21 ساله آمریکایی از لفظ تروریست استفاده نکردند.

واشنگتن‌پست ادامه داد، در عوض رسانه‌های آمریکایی از لفظ بیمار روحی و روانی استفاده می‌کنند و می‌گویند که این جوان سفیدپوست احتمالاً از یک عارضه روحی رنج می‌برده است و این رفتارهای وی در نتیجه سوء رفتارهایی است که با وی شده است.

«جاناتان گیلیام» مأمور ویژه سابق اف بی آی نیز روز پنج‌شنبه بعد از دستگیری این جوان سفیدپوست در شبکه سی ان ان گفت که فرد مظنون از مشکلات روحی رنج می‌برده است و بنابراین نمی‌دانسته که مرتکب اشتباه شده است.

واشنگتن‌پست سپس با اشاره به تمامی این موارد نوشت که در واقع این قدرت سفیدپوست بودن در آمریکا است زیرا رسانه‌های آمریکا رویکرد بسیار متفاوتی را در پوشش جرایمی دارند که توسط سیاهپوستان آمریکا یا مسلمانان مرتکب می‌شود. آنها مظنونان سیاهپوست یا مسلمانان را تروریست یا اراذل و اوباش خطاب می‌کنند و ادامه می‌دهند که آنها اهداف شیطانی داشته‌اند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد، حتی قربانیان سیاهپوست مورد تهمت قرار می‌گیرند. بعنوان مثال «تریوین مارتین» نوجوان سیاهپوستی که توسط «جرج زیمرمن» نگهبان سفیدپوست به قتل رسید توسط شبکه فاکس‌نیوز متهم شد که کلاه خود به سر داشت و به همین دلیل کشته شد. «مایکل براون» دیگر نوجوان سیاهپوست وقتی توسط یک افسر سفیدپوست کشته شد، رسانه‌های آمریکایی نوشتند که او به دلیل دزدیدن سیگار کشته شد. وقتی «داجریا بکتون» نوجوان سیاهپوست بی‌گناه توسط افسر پلیس سفیدپوست مورد ضرب و شتم قرار گرفت، شبکه فاکس نیوز از آن افسر پلیس دعوت کرد و او را بی‌گناه دانست.

طبق این گزارش، در بحث‌های عمومی، کودکان سیاهپوست بعنوان بزرگسالانی جلوه داده می‌شوند که به طور بالقوه شوم هستند و این در حالی است که از عاملان مسلح سفیدپوست حتی اگر بیست و چند سال هم داشته باشند، بعنوان کودک یاد می‌شود.

طبق این گزارش، در گزارشات رسانه‌ای و اظهار نظرات مقامات پلیس به طور مداوم به «تامیر رایس» پسربچه 12 ساله سیاهپوست که با یک اسلحه اسباب‌بازی بازی می‌کرد و مورد اصابت گلوله پلیس کلیولند قرار گرفت بعنوان یک «مرد جوان» اشاره می‌کنند اما «جیمز هولمز» جوان 25 ساله سفیدپوستی که به دهها نفر در سالن تئاتر در کلرادو تیراندازی کرد، را یک «کودک نرمال»، یک «کودک معمولی آمریکایی» و «یک کودک باهوش» یاد کردند.

از طرف دیگر «لیندسی گراهام» سناتور آمریکایی در مصاحبه روز پنجشنبه خود با شبکه سی ان ان اصرار داشت که جوان 21 ساله سفیدپوست یکی از این بچه‌های درب و داغون و آسیب دیده است و رسانه‌هایی چون وال استریت ژورنال نیز در سر تیترهای خود از این جوان سفیدپوست بعنوان یک «انزواطلب» یاد کردند.

واشنگتن‌پست در پایان نتیجه‌گیری کرد، تیراندازی چارلستون در نتیجه فرهنگ ریشه‌دوانده نژادپرستی و تاریخچه تروریسم در آمریکا رخ داد و هم‌اکنون عامل تیراندازی اعتراف کرده است که این افراد را کشته است تا یک جنگ نژادی راه بیاندازد بنابراین ما باید او را یک «تروریست» خطاب کنیم.

نظرات (0) کلیک ها: 780

عربستان سعودی اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به «عملیات طوفان قاطع» را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیات جدید موسوم به «بازگرداندن امید» خبر داد. این حملات بیش از 3 هزار کشته بر جای گذاشته است. خبرگزاری رویترز روز 12 ژوئن اعلام کرد که عملیات عربستان شکست خورده و گذر زمان به نفعش نیست.

اخبار روز گذشته، روز 81ــُم جنگ را اینجا دنبال کنید.

* * * * *

اخبار امروز، روز 82ــُم را در زیر دنبال کنید

*سازمان ملل از طرف‌های یمنی خواست اختلافات خود را کنار بگذارند

*هواپیمای حامل نمایندگان انصارالله برای شرکت در نشست ژنو در جیبوتی متوقف شده است

* حمله عربستان به «تعز» یمن 17 کشته بر جای گذاشت
حمله جنگنده‌های عربستانی به شهر تعز یمن به کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر انجامید.

* هیئت‌های احزاب یمنی سرانجام راهی ژنو شدند

هیئت‌های نمایندگی احزاب یمنی سرانجام با هواپیمای سازمان ملل صنعاء را به مقصد ژنو ترک کردند (خبرنگار المیادین در صنعاء)

نظرات (0) کلیک ها: 196

حمید بعیدی نژاد مدیر کل سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه تصریح کرد که تهران محموله‌های امدادی و بشردوستانه را با هماهنگی مستقیم با سازمان ملل به یمن ارسال می‌کند.

آقای بعیدی‌نژاد که با پایگاه روسی اسپوتنیک گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «هماهنگی‌های لازم با آژانس مربوطه در سازمان ملل برای انتقال کمک‌های بشردوستانه انجام شده و کشتی با این مجوز در یمن و نه در جیبوتی، پهلو خواهد گرفت.»

کشتی شاهد حامل اقلام دارویی و غذایی، از هفته گذشته راهی یمن شده و انتظار می‌رود امروز یا فردا به این کشور، که برای دو ماه آماج حملات عربستان سعودی بوده، برسد.

با وجود آنکه پنتاگون نیز تائید کرده که این کشتی صرفا حامل اقلام بشردوستانه است، اما ریاض تهدید کرده که اجازه ورود این کشتی به یمن را نمی‌دهد.

این در حالی است که سازمان‌های حقوق بشری با اشاره به وضعیت ناگوار مردم یمن، خواستار انتقال فوری کمک به این کشور شده‌اند.

نظرات (0) کلیک ها: 689

عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فروردین آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

وزرای خارجه عربستان و آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در ریاض بر آتش‌بس 5 روزه در یمن تاکید کردند، اما ارتش عربستان و سخنگوی ائتلاف متجاوز ساعاتی پس از این نشست، آغاز عملیات نظامی عربستان علیه صعده یمن را اعلام کرده است.

آتش بس برای توقف تجاوزات عربستان سعودی به یمن قرار بود سه‌شنبه شب راس ساعت 23 به وقت محلی به مدت 5 روز اجرا شود.

مخاطبان گرامی می‌توانند اخبار روز گذشته در یمن را اینجا دنبال کنند.

* * * * * *
اخبار روز بیست و ششم را در زیر دنبال کنید

*

*دست رد شورای همکاری خلیج فارس به سینه «هادی»

* جنگنده‌های سعودی پایگاه «الصولبان» در شمال فرودگاه بین‌المللی عدن را بمباران کردند/جنگنده‌های ائتلاف 3 بار، «تل راس» در «التواهی» عدن را هدف قرار دادند

*تحلیلگران سیاسی سوریه: کمپ دیوید نهایت ذلت حاکمان شیخ‌نشین‌های خلیج فارس/عربستان تجزیه می‌شود

* کری: برای حمایت از آتش‌بس انسانی در یمن تلاش می‌کنیم

* نایب‌رئیس کمیته خارجی انصارالله: شاخ شیطان شکسته خواهد شد/ ایران عمق استراتژیک فلسطین است

* با پایان آتش‌بس انسانی، جنگنده‌های سعودی عدن را بمباران کردند

* رایزنی معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن

* عربستان بیش از 20 موشک به صعده و حجه شلیک کرد/نظامیان عربستان سعودی امروز بیش از 20 موشک و خمپاره به صعده و حجه یمن شلیک کردند.

* یک نفربر ارتش سعودی در منطقه «جلاح» هدف قرار گرفت/شبکه خبری المیادین از هدف قرار گرفتن یک نفربر سعودی در یکی از مناطق «نجران» خبر داد.

* «خالد بحاح» نیز خواستار تمدید آتش‌بس انسانی در یمن شد

*«القاعده نیروی زمینی عربستان در یمن است»/ علت حمله عربستان به یمن از نگاه «هافینگتن‌ پُست»؛ بیم از همسایه دموکرات

*تجاوز ریاض به یمن تاکنون 10 هزار قربانی برجای گذاشته است

* نماینده سازمان ملل در یمن خواستار تمدید آتش‌بس شد
* یک منبع نظامی یمن: کشف تونل‌ها و استحکامات القاعده و حزب الاصلاح در عدن/تروریست‌ها محله‌های مسکونی تعز را هدف می‌گیرند

نظرات (0) کلیک ها: 315

عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

وزرای خارجه عربستان و آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در ریاض بر آتش‌بس 5 روزه در یمن تاکید کردند، اما ارتش عربستان و سخنگوی ائتلاف متجاوز ساعاتی پس از این نشست، آغاز عملیات نظامی عربستان علیه صعده یمن را اعلام کرده است.

مهم‌ترین اخبار روز هفدهم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

اخبار روز هفدهم را در زیر دنبال کنید

 

* امارات: بدون ایران هم می‌توان به راه‌حل سیاسی در یمن دست یافت

* صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف): ۳۰۰ هزار کودک یمنی در گرسنگی به سر می‌برند

* معاون حزب‌الله: یمن پیروز می‌شود/ یمنی‌ها توان ایستادگی بالایی دارند

* عضو دفتر سیاسی انصارالله اعلام کرد که سعودی‌ها تمام روستاها در استان صعده را هدف قرار داده‌اند/ سعودی‌ها درحال نسل‌کشی و مجازات دسته جمعی مردم شمال یمن هستند

* مردم صعده: خانه‌هایمان را ترک نمی‌کنیم/سعودی‌ها: تا نیم ساعت دیگر حمله را آغاز می‌کنیم/ سعودی‌ها مردم شمال یمن را تهدید کرده‌اند که تا یک ساعت دیگر تمام مناطق مسکونی در صعده را بمباران می‌کنند و پرواز هواپیماهای شناسایی آغاز شده است.

* تظاهرات در صنعا در حمایت از مردم صعده/ده‌ها هزار نفر از مردم در صنعا در حمایت از مردم صعده که با تهدید سعودی‌ها مواجه شده‌اند، دست به تظاهرات زدند.

*تخریب شبکه ارتباطی صعده برای قطع ارتباط با بیرون/جنگنده‌های سعودی در آستانه آغاز حمله گسترده به استان شمالی صعده، دیوار صوتی را شکستند تا مردم را در این شهر به وحشت بی‌اندازند

* در سایه سکوت مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر/شاهزاده های کودک کش برای راه اندازی «حمام خون» در یمن آماده می شوند

*الجبیر: آتش‌بس 5 روزه یمن سه شنبه آغاز می‌شود/جان کری و عادل الجبیر که امروز در پاریس با هم دیدار کردند، در نشست خبری مشترک با هم شرکت و به اظهارنظر درباره موضوعات مختلف پرداختند.

* عربستان دستور حمله همه جانبه به صعده را صادر کرد/سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان اعلام کرد که حمله همه جانبه به یمن از هم اکنون در پاسخ به حملات علیه نجران آغاز خواهد شد.

* جنگنده‌های سعودی بارگاه مؤسس جنبش «الحوثی» را بمباران کردند

*سازمان ملل: 1400 یمنی در تجاوزات هوایی عربستان کشته شدند

*عربستان: صعده یمن از این لحظه آماج حملات است/ مواضع حوثی‌ها در صعده 24 ساعته بمباران خواهد شد

*حملات شدید و بی‌سابقه عربستان به «صعده»

نظرات (0) کلیک ها: 370

عربستان سعودی، سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را «بازگرداندن رئیس جمهور» مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

مهم‌ترین اخبار روز یازدهمین عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

جدیدترین تحولات امروز یمن را در زیر دنبال کنید:

*جلسه بی‌نتیجه شورای امنیت جهت توقف درگیری‌ها در یمن برای ارسال کمکهای انسانی

* یک عضو ارشد انصارالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه اقدام دولت ریاض در فشار وارد کردن به اسلام آباد برای ورود به جنگ یمن نشانه‌ شکست سعودی‌ها است تاکید کرد که اگر تصمیم به پاسخ به عربستان بگیریم پاسخی محکم همانند جنگ سال 2009 را خواهیم داد.

* سخنگوی یونیسف در یمن با هشدار نسبت به وقوع فاجعه انسانی در یمن تاکید کرد که مردم با مشکل کمبود آب، برق، سوخت و نان مواجه هستند و غیرنظامیان به دلیل جنگ خیابانی در خانه های خود گیر افتاده اند.

* کشته شدن 13 نفر در بمباران مناطق مسکونی در محله الشعب صنعا/6 نفر از قربانیان از اعضای یک خانواده بودند و در این حمله 7 منزل مسکونی تخریب شد

* 11 کشته و زخمی در بمباران یک بیمارستان در یمن/سعودی‌ها در ادامه حملات خود یک بیمارستان را در استان تعز یمن هدف قرار دادند که در این حمله 11 نفر کشته و زخمی شدند.

* آمار کشته و زخمی‌های حملات هوایی عربستان به «سعوان» در پایتخت یمن به بیش از 50 نفر رسید.

*

نظرات (0) کلیک ها: 326

کاپیتان «بهزاد صداقت» خلبان هواپیمای باری ایرانی که دیروز سه‌شنبه قصد داشت محموله کمک‌های امدادی خود را به دست مردم یمن برساند، لحظات نزدیک شدن جنگنده‌های سعودی به سمت هواپیمای خود و جزئیات ممانعت از فرود در صنعا و درخواست سعودی‌ها برای فرود در عربستان را بازگو کرد.

صداقت که از مسقط پایتخت عمان با بخش خبری 22:30 شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت، شروع بحران را اینگونه توصیف کرد که «15 دقیقه پس از ورود به حریم هوایی یمن، از طرف دولت سعودی پیغام دادند که شما اجازه فرود در فرودگاه صنعا را ندارید.»

کاپیتان ایرانی در پاسخ به برج مراقبت سعودی می گوید:‌ «ما در فضای یمن هستیم و این قضیه ارتباطی به عربستان ندارد؛ محموله هواپیمای ما نیز مشخص است و در صنعا آماده پاسخ‌گویی هستیم.» کاپیتان صداقت برای ایجاد اطمینان از صداقت ایرانی‌ها در ثبت و اعلام بار هواپیما به طرف سعودی در آن‌سوی خط بیسیم می‌گوید:‌«در فرودگاه صنعا می‌توانید (بار هواپیما را) بازرسی کنید.»

طرف سعودی پس از شنیدن این سخنان، تهدید می‌کند که در صورت ادامه مسیر فعلی، جنگنده به پرواز درمی‌آید.

کاپیتان صداقت گفت که «لحظاتی بعد جنگنده‌های سعودی در آسمان پدیدار شدند و در حالی که بسیار نزدیک به هواپیمای ایرانی پرواز می‌کردند، از ما خواستند در فرودگاهی در عربستان به زمین بنشینیم.»

به گفته صداقت، با بی‌اعتنایی کادر پرواز ایرانی به خواسته‌های خلبانان جنگنده‌های عربستان، مسیر ادامه می‌یابد و با نزدیک شدن به صنعا، اتفاقات دیگری رخ می‌دهد؛ کاپیتان صداقت گفته که «نزدیک صنعا ارتباط رادیویی ما هم با برج مراقبت ایران قطع شد و در حالی که برای فرود آماده می‌شدیم، دیدیم که در جلوی چشم ما، باند فرودگاه صنعا هدف چند فروند موشک و بمب قرار گرفت.»

کاپیتان ایرانی گفت:‌«وقتی شرایط را اینطور دیدیم، منصرف شدیم و بازگشتیم.»

پنج‌شنبه 3 ازدیبهشت امسال بود که یک فروند هواپیمای باری ایرانی دیگر که قصد داشت کمک‌های امدادی به مردم جنگ‌زده یمن برساند، با ممانعت جنگنده‌های سعودی از فرود در باند فرودگاه صنعا بازماند؛ آن هواپیما پیش از رسیدن به فرودگاه صنعا از حریم هوایی عربستان عبور کرده بود و برای این کار هم طبق روال معمول، از عربستان مجوز گرفته بود.

نظرات (0) کلیک ها: 258