Подробнее на сайте: http://german-medicine.ruhttp://natural-treatment.ruGo to top of page
http://mellmo.ruhttp://begin-travel.ruhttp://grand-business.ru http://more-health.ruhttp://grand-medicine.ru http://israeli-medicine.ruhttp://rich-health.ruhttp://free-medicine.ruhttp://firstmedicine.ruhttp://pilot-in2it.ruGo to top of page http://live-medicine.ru
http://medicine-plus.ruhttp://free-health.ru

فرماندار بابلسر خطاب به دستگاه هایی که نتوانستند اعتبارات امسال را جذب کنند گفت:اعتبارات آتی به دستگاههای پیش رو در جذب اعتبار تعلق خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بابلسر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر سید علی اسد در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان ضمن گرامیداشت 14 تیر روز شهرداری و دهیاریها گفت:شهرداران و دهیاران در اولین سنگر کار و ارتباط با مردم قرار دارند.

اسد با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب و با تاکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری در تمام حوزه ها به ویژه کاهش وابستگی به درآمدهای حاصل از فروش فرآورده های نفتی با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و نیز افزایش تولیدات و صادرات، گفت: یکی از بخش های مهمی که در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور تاثیر گذار است حمایت و توجه همه بخشها به روستا،تولید و صنعت است.

وی با بیان اینکه قابلیت های خوبی برای صادرات در شهرستان بابلسر وجود دارد، افزود: ایجاد اشتیاق در تولیدکنندگان محصولات کشاورزی برای تولید محصول بهتر و تلاش برای صادرات نه تنها موجب کاهش وابستگی روستاییان به محصولات و تولیدات غیر بومی می شود بلکه اشتغال پایدار و در نتیجه توسعه روستا را به ارمغان می آورد.

فرماندار بابلسرتصریح کرد: مدیران روستاها نقش بسزایی در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، توسعه روستایی، کاهش بیکاری و مهاجرت بی رویه به شهرها، ایجاد اشتغال، درآمد پایدار، پیشگیری از معضلات و ناهنجاری های احتمالی اجتماعی و نیز افزایش رضایتمندی مردم از جامعه ایفا می کنند.

این مسئول تاکید کرد: مدیران باید دهیاران را به عنوان بازوان توانمند بدانند و با هم افزایی در جهت شکوفایی و توسعه پایدار و کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارند.

فرماندار بابلسربا تاکید بر تلاش مسئولین به ویژه دهیاران روستاها برای پیشگیری از ضررهای ناشی از مشکلات و آسیب های احتمالی به اقتصاد روستایی، گفت: اقتصاد پایدار زمانی مححق می شود که متکی بر دانش و فناوری استوار باشد.

وی با بیان اینکه استقلال مالی روستاها یکی از شعارهای اساسی دولتمردان بوده و همواره به عنوان موضوعی مهم از آن یاد می شود، افزود: عدم توجه به برخی مسائل و سبک شمردن آنها موجب بروز آسیب های جبران ناپذیری می شود.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بابلسرتصریح کرد: یکی از مسائلی که امروزه به عنوان یک دغدغه در مازندران مطرح است بحث ورود احشام غیر بومی روستاها ست که نیازمند توجه بیشتر مسئولین از جمله دهیاران و شوراهای اسلامی و آگاهی و اطلاع رسانی به مردم است.

وی با تشکر از همه مسئولین مربوطه در شناسایی بموقع آنفولانزای حاد پرندگان و کنترول آن که در یکی از روستاهای شهرستان مشاهده شد، گفت:بیماریهای اینچنینی به اقتصاد روستایی ضربه مهلکی می زند ، باید به اقدامات پیشگیرانه را توجه کرد.

سید علی اسد با تاکید بر بهره گیری شوراهای اسلامی و دهیاران از تجارب بزرگان، اندیشمندان و پیشکسوتان روستایی ، گفت: همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران با سایر نهادهای فرهنگی، اجتماعی و امنیتی علاوه بر افزایش همدلی و هم زبانی میان مردم و مسئولین موجب کاهش بروز ناهنجاری های احتمالی در روستاها می شود.

فرماندار شهرستان بابلسربا اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای و نیز امین، غیور و امانت دار خطاب قرار دادن آنها افزود: اگرچه ممکن است زیاده خواهی غرب مانع از دستیابی به توافق مطلوب شود اما برای میهن اسلامی ایران کسب بهترین توافق مهم بوده و مسیری که مذاکره کنندگان به نمایندگی از ملت ایران در حال پیمودن هستند مسیری روشن و امیدوار کننده است.

ایشان با اشاره به نزدیک شدن روز قدس و نیز با دعوت از مردم انقلابی، شهیدپرور و ولایت مدار شهرستان بابلسر برای خلق حماسه ای دیگر در این روز با شکوه، خاطرنشان کرد: قطعاً مردم ولایت مدار شهرستان بابلسر و همه آحاد با حضوری دوباره و پرشور و شعور بار دیگر پاسخ محکم تری به یاوه گویی های دشمنان اسلام و انقلاب خواهند داد.

اسدبا اشاره به تلاش های شبانه روزی هیات نجات غریق، اورژانس، هلال احمر و تمام اعضای ستاد طرح سالمسازی سواحل دریای شهرستان بابلسر، گفت: بی تردید برقراری امنیت و آرامش در سطح سواحل شهرستان بابلسر نتیجه تلاش و عملکرد مجدانه یک تیم منسجم، همدل و همزبان بوده که نیازمند قدردانی است.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه اعتبارات در بخش عمران روستایی 100درصد اختصاص پیدا کرد گفت: متاسفانه در اجرای طرح هادی روستایی پیمانکارانی که انتخاب شده اند خروجی مناسبی ندارند.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی اجرای طرح های هادی روستایی در شهرستان بابلسر 20تا 80درصد در پروژه های در حال اجراست که باید تدبیر بهتری برای تسریع آن شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر گفت:اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان بابلسر 73درصد است که مقدار مشابه آن در استان 29 درصد گزارش شده است.

وی با اشاره به اتمام سفالت راه روستایی در شهرستان بابلسر در سال گذشته گفت: با هدف گذاری های انجام شده برای سال 94تمام روستاهایی که طرح هادی در آن اجرا شده با بهره گیری و مشارکت مردمی به اتمام خواهد رسید.

سید علی اسد با تقدیر از نگاه خیر اندیش مردم در مشارکت و همکاری با دولت اظهار کرد: مسئولین قدر این فرصت و وجود چنین فضایی را در شهرستان بدانندو از این ظرفیت در جهت خدمات بیشتر به مردم بهره گیری کنند.

فرماندار بابلسر درپایان خطاب به دستگاههایی که نتوانستند اعتبارات را جذب کنند گفت:اعتبارات آتی به دستگاههای پیش رو در جذب اعتبار هستند با نگاه ویژه تعلق خواهد گرفت.

نظرات (0) کلیک ها: 1163

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بابلسر، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: 30 درصد واحدهای تولیدی مازندران در زمینه صنایع تبدیلی فعالیت می‌کنند.

به‌مناسبت هفته صنعت و معدن با حضور فرماندار بابلسر،معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مسئولان شهرستانی واحد تولیدی شقایق و کولاک مشهدسر در شهرک صنعتی بابلسر افتتاح شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این مراسم گفت: سرمایه‌گذارانی که در شهرک‌های صنعتی اقدام به راه‌اندازی واحدهای تولیدی می‌کنند نیاز به حمایت مسئولان دارند و عمده‌ترین انتظار صاحبان صنایع، کاهش بوروکراسی اداری و رفع موانع ارتباط آنان با دستگاه‌های اجرایی است.

ابراهیم یعقوبی افزود: نیاز به ایجاد صنایع دریایی در استان، با توجه به ظرفیت‌ها و ضرورت‌های موجود، بیش از پیش احساس می‌شود و باید از ظرفیت‌ها و داشته‌های صنعت صیانت کنیم.

یعقوبی اظهار کرد: در استان ظرفیت‌های خوبی نسبت به گذشته ایجاد شده که بیش از 3 هزار و 500 واحد صنعتی در مازندران در حال فعالیت هستند که 30 درصد آن در حوزه صنایع تبدیلی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: ایجاد و راه‌اندازی ستاد تسهیل با هدف کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی صورت گرفته است.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نیز در این مراسم بیان کرد: یکی از موضوعات مهم و کلیدی در کشور و استان بحث بیکاری است که بعضاً سبب ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود و با افتتاح هر واحد تولیدی و اشتغال جوانان جویای کار، آرامش روانی در خانواده و جامعه فراهم می‌شود.

جعفر عابد افزود: واحد تولیدی شقایق و کولاک مشهدسر در زمینه تولید قطعات کامپوزیتی بدنه کشتی و قایق با ظرفیت 120 فروند در سال راه‌اندازی شده است.

وی در پایان گفت: برای افتتاح این واحد تولیدی 15 هزار و 796 میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده که با راه‌اندازی آن برای 20 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

نظرات (0) کلیک ها: 1063

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران با تامین ۴۴درصد از برنج مورد نظر کشور نقش مهمی در تولید این محصول دارد.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر، حسین نیاز آذری در مراسم افتتاح شرکت حاصلخیزان شمال تولیدکننده انواع کودهای مرغی در بخش رودبست بابلسر با بیان اینکه صنعتگران، ایثارگران عرصه کار و تلاش هستند، به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تمام تلاش نمایندگان مجلس و مسئولان نظام، تحقق بیانات مقام معظم رهبری جهت رفع مشکلات و تنگناهای کشور در حوزه اقتصاد است.

وی افزود:بیانات مقام معظم رهبری نظریه نوین اقتصادی در عرصه بین المللی بوده و بر همه ما واجب است در این عرصه تلاش کنیم.

نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی وابسته به خارج نیست، عنوان کرد: مازندران با تامین ۴۴درصد از برنج مورد نظر کشور نقش مهمی در تولید این محصول دارد.

نیاز آذری با اشاره به اینکه بخش کشاورزی باثبات ترین بخش اقتصاد مقاومتی است و با بیان اینکه ۷۵درصد از برنج کشور توسط دو استان مازندران و گیلان تامین می شود، تصریح کرد: با بالابردن اصل بهره وری و توجه به آن می شود ۲۵درصد دیگر نیازمندی کشور در تولید برنج را تامین و بی نیاز از واردات شویم.

وی با اشاره به مشکل کم آبی دو شهرستان بابل و بابلسر اذعان داشت: با بازگشایی سد لار از روز گذشته بخش اعظمی از این مشکل مرتفع می شود.

نماینده مردم شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه یکی از مولفه های بخش کشاورزی که در برنامه پنجم توسعه به آن تاکید شده است، توجه به محصولات ارگانیک است، گفت: با توجه به اهمیت محصولات ارگانیک برای سلامت افراد جامعه و امنیت غذایی میتوانیم شرایطی را بوجود آوریم که با کمترین هزینه بالاترین بهره وری را داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به شرکت حاصلخیزان شمال اشاره کرد و با تاکید به اینکه بحث ترویج و فرهنگ استفاده از کود آلی مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس این آمادگی را دارد تا از این سرمایه گذاران حمایت کند.

نظرات (0) کلیک ها: 1219

20درصد خبازیها تاپایان فروردین سال 94 آزاد پزمی شوند
معاون فرماندار بابلسر 

20درصد خبازیها تاپایان فروردین سال 94 آزاد پزمی شوند 

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بهنمیر به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر ؛رضا محسن پور در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان با بیان اینکه 20درصد خبازیهای شهرستان تا پایان فروردین ماه سال 94آزاد پز می شوند اظهار کرد: هدف دولت از فعال کردن آزاد پزیها بالا بردن کیفیت و رعایت مسایل بهداشتی و حق انتخاب برای مردم است.

وی گفت:186 واحد خبازی در شهرستان فعال هستند که 28 مورد آن سابقاً بصورت آزاد پز مجوز گرفته اند و با اجرای مصوبه جدید دولت مبنی بر 20درصد نانوایی ها سهیمه آنها به آزاد پز تبدیل می شوند که تاکنون 8 مورد انجام شده است.

معاون فرماندار بابلسر با اشاره به بازدید های سرزده ازانبارها و نانوایی های سطح شهرستان ، گفت: بصورت هماهنگ و کارگروهی حداقل هفته ای یکبار از مراکز پخش و انبارهای آرد و خبازیها بصورت سرزده بازید می شود.

وی با بیان اینکه خبازی غیر مجاز در شهرستان نداریم تصریح کرد:همه خبازیها دوگانه سوز هستند و تاکنون 46 واحد بهسازی آنها انجام شده و 2 مورد نیز مجوزهای بهسازی آن صادر شده است.

محسن پور نسبت به کشیک نانوایی ها برای عید نوروز گفت:برنامه ریزی در خصوص کشیک نورزوی خبازیها و تهمیداتی برای ذخیره سازی آرد و مایحتاج مردم و مسافران اندیشیده شود تا مردم دچار مشکل نشوند.

وی توجه به ساعت کار نانوایی ، را مورد تاکید قرار داد و گفت:کیفیت نان و بهداشت محیط نکاتی است که باید در بازرسی ها به آن توجه شود.

محسن پور آموزش خبازان را در گذشته موفق ارزیابی کرد و افزود: اداره صنعت ، معدن و تجارت با همکاری فنی حرفه ای ،آموزشی واحدهای خبازی را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون فرماندار بابلسر در پایان با اشاره به اینکه بر اساس آمار شهرستان بابلسر بیشترین تخت اقامتی را در کشور دارد و اقبال مسافران به این شهرستان بیشتر است گفت:آموزش نحوه برخورد مناسب با ارباب رجوع و مشتریان خصوصاً صنوفی که با گردشگران و مردم بیشتر در ارتباط هستند در دستور کار دستگاههای مر تبط قرار گیرد.

نظرات (0) کلیک ها: 9784

فرماندار بابلسر گفت: جهاد کشاورزی درراستای تغییر الگوی کشت اقدام اساسی انجام دهد.

سیدعلی اسد در جلسه شورای اداری شهرستان بابلسر در خصوص اهمیت سلامت انتخابات به پرهیز از جانبداری مدیران و دستگاههای دولتی و ممنوعیت از اختیار گذاشتن امکانات و منابع دولت در راستای اهداف کاندیداها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه هدف ما خدمت رسانی به مردم جهت کسب رضای الهی است، توجه به معیشت مردم را از مهم ترین مواردی دانست که مدیران مکلف به رعایت آن می باشند.

فرماندار بابلسر به حمایت از بخش خصوصی جهت رسیدن به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود:مدیر موفق مدیری است که در راستای قانون در جهت رفع موانع و مشکلات سرمایه گذار اقدام کند.

اسد با اشاره به شعار دولت تدبیر و امید، تمام تلاش نمایندگان و مسئولان دولت را در جهت ایجاد امید در مردم دانست و گفت: روحیه امید را در مردم تقویت شود تا اعتماد مردم خدشه دار نشود و مردم نسبت به دولت و نظام امیدوار شوند.

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در خصوص پروژه های عمرانی عنوان کرد: مهم ترین برنامه ریزی پروژه های عمرانی ما برای پروژه هایی است که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را داشته باشد تا از این طریق فشار سنگینی که بر پروژه عمرانی وجود دارد کم شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابلسر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ کاربری اراضی زراعی بیان داشت:تمام مدیران مکلف به اجرای قانون بوده و اجازه ارائه خدمات به ساخت و ساز غیرمجاز را ندارند .

اسد با تاکید به حمایت از تولیدات روستا و تقویت صنایع تبدیلی به هفته محیط زیست و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: تمام ادارات،روسا و مدیران به مقوله محیط زیست توجه کنند.

وی یکی از مهم ترین مشکلات کشور را بحث خشکسالی و کم آبی دانست و افزود: سازمان جهاد کشاورزی که متولی ساماندهی تولیدات کشاورزی است در راستای تغییر الگوی کشت اقدام اساسی انجام دهد.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه مشکل کم آبی مختص به امسال نیست،عنوان کرد: به خاطر اهمیت این موضوع مبلغ 500میلیون دلار از سوی صندوق توسعه ملی برای مقابله با مشکل کم آبی در نظر گرفته شد.

نظرات (0) کلیک ها: 1377


فرماندار بابلسر تاکید کرد 
نقش موثر فیلم‌سازان در تقویت حوزه‌های فرهنگی و حفظ نهاد خانواده 
فرماندار بابلسر گفت: فیلم‌سازان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی هنری می‌توانند نقش موثری در تقویت حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حفظ نهاد بنیان خانواده ایفا کنند.
فرماندار بابلسر

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بابلسر، سیدعلی اسد شب گذشته در جلسه شورای فرهنگی، اجتماعی شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه فرهنگ دینی و مذهبی ما ایرانیان مملو از تاکیدات بزرگان دینی به امر ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده است، تقویت باورهای دینی را یکی از مهم‌ترین راهکارهای مسائل اجتماعی و فرهنگی در جامعه دانست.

وی با تاکید بر اینکه باید تمام دستگاه‌های فرهنگی و مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ریزی مناسب و متناسب با اقشار جامعه داشته باشند، گفت: انتظار این است که خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناسان و نخبگان در این زمینه به‌کار گرفته شوند.

فرماندار بابلسر با اشاره به مشکلات امروز جامعه درباره میزان ازدواج و طلاق افزود: تا جایی که امکان دارد باید آگاهی لازم در زمینه‌های مختلف از جمله ازدواج و آسیب‌های اجتماعی به جوانان داده شود تا شاهد کاهش برخی آمارهای منفی از جمله طلاق در جامعه باشیم.

اسد با تاکید بر لزوم تلاش همگانی در راستای کاهش آمار طلاق در کشور و بالطبع در سطح شهرستان بیان کرد: شناسایی و رفع مشکلات زوجین قبل از ازدواج نقش موثری در ازدواج موفق و در نتیجه تشکیل خانواده‌ای پایدار دارد که می‌طلبد در این زمینه اقدامات مطلوب‌تری از سوی متولیان امر صورت گیرد.

وی با تاکید به اینکه زمینه آموزش مداوم و مستمر در سطوح مختلف جامعه از طریق کارشناسان و نخبگان ارائه شود، ادامه داد: کارشناسان و خبرگان در این زمینه باید با ارائه طرح‌ها علمی و کاربردی شرایط لازم را برای ارائه این آموزش‌ها در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد فراهم کنند.

نماینده عالی دولت در سطح شهرستان بابلسر به برنامه‌ریزی مناسب و مستمر در این زمینه تاکید کرد و افزود: باید برای همه اقشار جامعه و به‌ویژه در نقاط آسیب‌پذیر آموزش‌های لازم به خانواده‌ها داده شود تا با مشارکت همه جوانان بتوانیم به سوی یک جامعه جوان، سالم و بانشاط حرکت کنیم.

اسد در پایان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه وارش در مازندران را ظرفیت خوبی برای انتقال پیام و حفظ فرهنگ بومی به مردم کشور دانست و گفت: فیلم‌سازان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی هنری می‌توانند نقش موثری در تقویت حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حفظ نهاد بنیان خانواده ایفا کنند.

 

نظرات (0) کلیک ها: 10437

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بابلسر ،نادعلی نیازی اوریمی شهردار هادیشهر شهرستان بابلسر بامداد دوشنبه 1394/02/28 دار فانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر؛ نادعلی نیازی اوریمی که در ۱۲اردیبهشت ماه بر اثر سکته مغزی در بیمارستان شهید بهشتی بابل بستری بود ساعت دو صبح دوشنبه در سن ۵۶سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی که به مدت ۱۴ماه به عنوان شهردار هادیشهر فعالیت داشت، دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی و از سال 1370 به عنوان شهردار، سابقه فعالیت در شهرداری رستم‌کلا بهشهر، نکا، پل‌سفید، سوادکوه، شهمیرزاد سمنان و شهردار آبسرد دماوند را دارد.

مراسم تشییع پیکر نیازی شهردار فقید هادیشهر ساعت ۸صبح فردا از سه راه میربازار به شهرداری هادیشهر و سپس درساری کمربندی غربی,جنب میدان بار، روستای خرم آباد امامزاده سید جلال الدین ساری به خاک سپرده می شود.

 در پی درگذشت نادعلی نیازی اوریمی شهردار هادی شهر، شورای اسلامی شهر بهنمیر در پیامی تسلیت خود را به مردم فهیم هادی شهر و خانواده آن مرحوم اینگونه ابراز داشته است؛ درگذشت نادعلی نیازی اوریمی چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست. این ماتم جانگداز را به مردم فهیم هادی شهر و خانواده آن مرحوم صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌کنیم.

نظرات (0) کلیک ها: 1402

سیدعلی اسد امروز در گفت‌وگویی در ساری اظهار کرد: شهرستان بابلسر دارای 38 کیلومتر نوار ساحلی است که بخشی در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای اداری و بخشی دیگر دارای قابلیت‌های خوب گردشگری است.

وی با بیان اینکه در بحث گردشگری ساحلی تنها از شنا برخوردار هستیم، گفت: امسال در مجموع 15 طرح سالم‌سازی دریا که 10 طرح در منطقه ساحلی بهنمیر و بابلسر و حدود پنج طرح در مجتمع‌های متعلق به دستگاه‌ها و مجموعه خدماتی رفاهی در بابلسر اجرا می‌شود.

فرماندار بابلسر بیان کرد: تمام اهتمام ما امسال بر این است که طرح‌های سالم‌سازی دریا را از نظر کیفی نسبت به سال قبل ارتقا دهیم.

اسد تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود با توجه به افزایش حضور گردشگر در بابلسر که حسن محسوب می‌شود برخی افراد علاقه‌مند به این موضوع بودند که خارج از طرح‌های‌سالم‌سازی دریا شنا کنند که این موضوع حوادث تلخی را به‌دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه تجربه ما در سال‌های گذشته این بوده که غرق‌شدگی در خارج از طرح‌های سالم‌سازی دریا و خارج از ساعت فعالیت طرح‌ها بوده، افزود: امسال در جلسات متعدد اهتمام ما بر این بوده که ناجیان غریق پوشش ساحلی خود را افزایش دهند و همچنین از تجهیزات جت‌اسکی و دارای سرعت بالاتر امدادرسانی بهره‌مند شوند.

فرماندار بابلسر خاطرنشان کرد: تمام اهتمام ما بر این است که طرح‌های سالم‌سازی دریا را ارتقا دهیم به گونه‌ای که مردم اقبال بیشتری داشته باشند و کمتر در خارج از طرح‌ها حضور یابند.

اسد با اعلام اینکه شهرستان بابلسر، ظرفیت خوب پذیرایی از میهمان و گردشگر را دارد، افزود: بیش از 25 هزار تخت اقامتی جدا از مجتمع‌های خدماتی که متعلق به دستگاه‌ها است و فضا را به این سمت و سو می‌بریم که حداکثر اقامت و ماندگاری گردشگر را داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه بحث «طرح توسعه گردشگری ساحلی» در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: وجود اتوبوس‌های دریایی در نوار ساحلی بابلسر ظرفیت خوبی محسوب می‌شود که تلاش ما این است رونق بیشتری دهیم.

فرماندار بابلسر اظهار کرد: دنبال این هستیم محدود به شنا و استفاده از دریا نباشیم بلکه به‌دنبال ابزارهای مناسب‌تر و امکانات بیشتری برای استفاده از دریا هستیم.

اسد یادآور شد: از سرمایه‌گذاران واقعی حداکثر حمایت را خواهیم داشت و بستر را برای حضور تمامی سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنیم تا با حضور گردشگر فضای کافی و مناسب برای همه سلایق ایجاد کنیم و بتوانیم ماندگاری بیشتر گردشگر را شاهد باشیم.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که توسعه کسب و کار در گرو توجه به گردشگری و در واقع ایجاد صنعت گردشگری است که جا دارد این شرایط را مهیا کرد.

فرماندار بابلسر اظهار کرد: به منظور آماده‌سازی برای بازگشایی طرح‌های سالم‌سازی دریا، مانور استانی امداد دریایی در اواخر اردیبهشت‌ماه امسال با محوریت هلال احمر در بابلسر برگزار می‌شود که آمادگی بهتر و مطلوب‌تری ایجاد شود.

اسد با بیان اینکه شهر بهنمیر در بخش کشاورزی و زراعی دارای ظرفیت خوبی است، بیان کرد: این شهر دارای بیشترین تولید توت‌فرنگی در مازندران است که به‌دنبال راه‌اندازی صنایع تبدیلی در این شهرستان هستیم تا به خام‌فروشی محدود نشود.

وی با اشاره به تولید خوب نیشکر در بهنمیر، تصریح کرد: بهنمیر دارای بیشترین تولید نیشکر در استان است که بحث ارتقای کیفی را در دستور کار داریم و به‌دنبال ایجاد شهرک‌های صنفی در این شهرستان هستیم تا محصولاتی مانند نیشکر و توت فرنگی علمی‌تر به دست مصرف‌کننده برسد.

فرماندار بابلسر به تولید مبل در بهنمیر اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به تولید مبل در این شهرستان، این کالا با هزینه پایین‌تری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

اسد درباره قابلیت‌های شهرستان بابلسر در بخش صنعت، اظهار کرد: در این بخش نیز صنعت‌گران خوبی در بابلسر مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تولید قطعات خودرو، بخش اعظمی از نیاز تولیدکنندگان خودرو از این شهرستان تامین می‌شود.

فرماندار بابلسر با اعلام اینکه در واقع بابلسر دارای قابلیت‌های چند وجهی است، اظهار کرد: هر چند بیشترین قابلیت را در بحث گردشگری می‌دانیم اما از بخش‌های دیگر غافل نیستیم تا سلایق مختلف از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

اسد در پایان گفت: اگر توجه کافی به معنای واقعی شعار امسال همدلی و هم‌زبانی میان مردم و دولت شود مشکل اشتغال به صورت کامل رفع می‌شود.

نظرات (0) کلیک ها: 926

همایش بزرگداشت شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان در سالن امام خمینی(ره)اداره ارشاد اسلامی ،با حضور فرماندار،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،مدیران دستگاههای اجرایی،اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای و دهیاران شهرستان برگزار شد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 773

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز ،معاون فرماندار بابلسر با تاکید به اینکه بانکها تسهیلات لازم را در اختیار کارآفرینان قرار دهند،گفت: با رفع موانع و مشکلات کارآفرینان زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان فراهم شود.

رضا محسن پور در جلسه کارگروه اشتغال در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال(دولت و ملت، همدلی و همزبانی) با بیان اینکه همدلی و همزبانی دولت باید در جهت خدمت به مردم باشد، اظهار داشت: همه مدیران و مسئولان شهرستان باید با برنامه ریزی در راستای خدمت به مردم گام بردارند.

معاون فرماندار بابلسر با تاکید به حمایت از کارآفرینان یادآور شد: بانکها برای پاسخگویی به کارآفرینان همکاری لازم را داشته باشند و با رفع موانع و مشکلات کارآفرینان زمینه ایجاد اشتغال در سطح شهرستان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مدیری موفق است که با برنامه باشد، گفت: انگيزه و برنامه ریزی يكي از مهمترين عوامل رشد و شكوفايي است و رسیدن به اهداف بدون برنامه میسر نیست.

محسن پور با تاکید به اینکه بانکها موظفند از طرح های کارآفرینانی که قابلیت اجرایی دارد، حمایت کنند، گفت: باید از تمام ظرفیت ها و پتانسیل موجود در شهر جهت ایجاداشتغال استفاده کنیم.

حمایت از تولیدکنندگان موجب توسعه اقتصاد کشور می شود

بخشدار رودبست نیز با بیان اینکه در حال حاضر دولت اقدامات خوبی برای توسعه اقتصاد کشور انجام داده است، افزود: تلاش دولت حمایت از کارآفرینان بوده و به رغم همه محدودیت ها شاهد پیشرفت خوبی در اقتصاد کشور در یک سال اخیر بودیم.

رضا رحیمیان با بیان اینکه اگر مشکل تولیدکنندگان در حوزه بانکها حل شود بخش اعظمی از مشکلات حل خواهد شد، گفت:بانکها تولیدکنندگان را خانواده خود بدانند و برای رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

کمیته فنی اشتغال در شهرستان تشکیل شود

بخشدار بهنمیر نیز با بیان اینکه سرمایه گذاری باید متناسب با ساختار جغرافیایی شهرستان باشد، اعلام کرد: تولیدکنندگانی که از بانکها تسهیلات بانکی دریافت می کنند، از آن تسهیلات برای طرحی که ارائه دادند استفاده نمایند چرا که بسیاری از تولیدکنندگان طرحی ارائه می دهند و بعد از دریافت تسهیلات آن را در جای دیگری استفاده می کنند.

مجتبی حبیب نژاد با اشاره به اینکه کمیته فنی اشتغال در شهرستان تشکیل شود، بیان کرد: تنها ایجاد اشتغال کافی نبوده و باید امنیت شغلی نیز فراهم کنیم.

وی با تاکید به اینکه منابع بانکها را تقویت کنیم تا در تامین اعتبارات با مشکل مواجه نشوند، گفت: شرایط لازم برای جذب سرمایه گذار در شهرستان فراهم شود.

نظرات (0) کلیک ها: 633