فرماندار بابلسر تاکید کرد 
نقش موثر فیلم‌سازان در تقویت حوزه‌های فرهنگی و حفظ نهاد خانواده 
فرماندار بابلسر گفت: فیلم‌سازان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی هنری می‌توانند نقش موثری در تقویت حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حفظ نهاد بنیان خانواده ایفا کنند.
فرماندار بابلسر

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بابلسر، سیدعلی اسد شب گذشته در جلسه شورای فرهنگی، اجتماعی شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه فرهنگ دینی و مذهبی ما ایرانیان مملو از تاکیدات بزرگان دینی به امر ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده است، تقویت باورهای دینی را یکی از مهم‌ترین راهکارهای مسائل اجتماعی و فرهنگی در جامعه دانست.

وی با تاکید بر اینکه باید تمام دستگاه‌های فرهنگی و مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ریزی مناسب و متناسب با اقشار جامعه داشته باشند، گفت: انتظار این است که خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد، کارشناسان و نخبگان در این زمینه به‌کار گرفته شوند.

فرماندار بابلسر با اشاره به مشکلات امروز جامعه درباره میزان ازدواج و طلاق افزود: تا جایی که امکان دارد باید آگاهی لازم در زمینه‌های مختلف از جمله ازدواج و آسیب‌های اجتماعی به جوانان داده شود تا شاهد کاهش برخی آمارهای منفی از جمله طلاق در جامعه باشیم.

اسد با تاکید بر لزوم تلاش همگانی در راستای کاهش آمار طلاق در کشور و بالطبع در سطح شهرستان بیان کرد: شناسایی و رفع مشکلات زوجین قبل از ازدواج نقش موثری در ازدواج موفق و در نتیجه تشکیل خانواده‌ای پایدار دارد که می‌طلبد در این زمینه اقدامات مطلوب‌تری از سوی متولیان امر صورت گیرد.

وی با تاکید به اینکه زمینه آموزش مداوم و مستمر در سطوح مختلف جامعه از طریق کارشناسان و نخبگان ارائه شود، ادامه داد: کارشناسان و خبرگان در این زمینه باید با ارائه طرح‌ها علمی و کاربردی شرایط لازم را برای ارائه این آموزش‌ها در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد فراهم کنند.

نماینده عالی دولت در سطح شهرستان بابلسر به برنامه‌ریزی مناسب و مستمر در این زمینه تاکید کرد و افزود: باید برای همه اقشار جامعه و به‌ویژه در نقاط آسیب‌پذیر آموزش‌های لازم به خانواده‌ها داده شود تا با مشارکت همه جوانان بتوانیم به سوی یک جامعه جوان، سالم و بانشاط حرکت کنیم.

اسد در پایان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه وارش در مازندران را ظرفیت خوبی برای انتقال پیام و حفظ فرهنگ بومی به مردم کشور دانست و گفت: فیلم‌سازان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی هنری می‌توانند نقش موثری در تقویت حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حفظ نهاد بنیان خانواده ایفا کنند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید