20درصد خبازیها تاپایان فروردین سال 94 آزاد پزمی شوند
معاون فرماندار بابلسر 

20درصد خبازیها تاپایان فروردین سال 94 آزاد پزمی شوند 

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بهنمیر به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر ؛رضا محسن پور در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان با بیان اینکه 20درصد خبازیهای شهرستان تا پایان فروردین ماه سال 94آزاد پز می شوند اظهار کرد: هدف دولت از فعال کردن آزاد پزیها بالا بردن کیفیت و رعایت مسایل بهداشتی و حق انتخاب برای مردم است.

وی گفت:186 واحد خبازی در شهرستان فعال هستند که 28 مورد آن سابقاً بصورت آزاد پز مجوز گرفته اند و با اجرای مصوبه جدید دولت مبنی بر 20درصد نانوایی ها سهیمه آنها به آزاد پز تبدیل می شوند که تاکنون 8 مورد انجام شده است.

معاون فرماندار بابلسر با اشاره به بازدید های سرزده ازانبارها و نانوایی های سطح شهرستان ، گفت: بصورت هماهنگ و کارگروهی حداقل هفته ای یکبار از مراکز پخش و انبارهای آرد و خبازیها بصورت سرزده بازید می شود.

وی با بیان اینکه خبازی غیر مجاز در شهرستان نداریم تصریح کرد:همه خبازیها دوگانه سوز هستند و تاکنون 46 واحد بهسازی آنها انجام شده و 2 مورد نیز مجوزهای بهسازی آن صادر شده است.

محسن پور نسبت به کشیک نانوایی ها برای عید نوروز گفت:برنامه ریزی در خصوص کشیک نورزوی خبازیها و تهمیداتی برای ذخیره سازی آرد و مایحتاج مردم و مسافران اندیشیده شود تا مردم دچار مشکل نشوند.

وی توجه به ساعت کار نانوایی ، را مورد تاکید قرار داد و گفت:کیفیت نان و بهداشت محیط نکاتی است که باید در بازرسی ها به آن توجه شود.

محسن پور آموزش خبازان را در گذشته موفق ارزیابی کرد و افزود: اداره صنعت ، معدن و تجارت با همکاری فنی حرفه ای ،آموزشی واحدهای خبازی را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون فرماندار بابلسر در پایان با اشاره به اینکه بر اساس آمار شهرستان بابلسر بیشترین تخت اقامتی را در کشور دارد و اقبال مسافران به این شهرستان بیشتر است گفت:آموزش نحوه برخورد مناسب با ارباب رجوع و مشتریان خصوصاً صنوفی که با گردشگران و مردم بیشتر در ارتباط هستند در دستور کار دستگاههای مر تبط قرار گیرد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • اولین نظر را شما بدهید