Подробнее на сайте: http://buy-vehicle.ruhttps://originhealth.ruhttp://saurfang.ruGo to top of page http://getkredit.ruhttps://avtoremonto.ruhttps://wellbuilding.ruhttps://cleanmedicine.ruhttp://wow-helper.ru http://make-credit.ruhttp://free-minigames.com http://live-cms.ruhttps://rukamisdelai.ru http://carautoremont.ru http://nunax.ruhttps://healthenter.ru

گذری در فصل تنهایی و غربت سیمرغ 
مشکلات سیمرغ نیاز به جراحی دارد/ مسیر تجار سیاسی بسته شود 
شهرستان سیمرغ در فصل تنهایی و غربت خود، از استاندار مازندران می‌‌خواهد که مسیر ورود تجار سیاسی به این منطقه را ببندد، افرادی باکیاست را به‌کار بگیرد و زخم‌های آن را نه به‎واسطه مسکّن که با جراحی حل کند.

سیمرغ

 دیار سیمرغ زادگاه خلبان نامی ایران اسلامی شهید احمد کشوری است که مسئولان نظام از او به‌عنوان قهرمان جنگ یاد می‌کنند، همان سیمرغی که در روزهای مظلومیت و غربت نظام در پاوه، حضور یافت و با نجات افرادی همچون شهید چمران، شهید فلاحی، شهید صالحی و 20 هزار نفر از مردم مظلوم پاوه که در محاصره دشمن قرار گرفته بودند، حماسه آفرید.

نقش اساسی و محوری او در پیروزی انقلاب و مبارزه با رژیم پهلوی بر کسی پوشیده نیست، او فرمانده تیم آتش هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و کسی است که گسترده‌ترین مرز در غرب و جنوب کشور یعنی ایلام را با 430 کیلومتر مرز مشترک با یک تیم پروازی اداره می‌کرد.

زمانی که جبهه‌ها خالی از نیروها بود و ارتش و سپاه شرایط خاصی داشتند، شهید کشوری و کشوری‌ها در ظاهر خلبان وارد شدند و تا رسیدن نیروها، مرزها را اداره و از پیش‌روی دشمن جلوگیری می‌کردند.

شهید کشوری خلبان لحظه‌ها و روزهای بحرانی و حساس بود و به یادش، به نامش شهر کیاکلا به شهرستان سیمرغ تبدیل شد.

با گریزی به این شهرستان و دغدغه‌هایی که دارد، از ضرورت همت مسئولان برای پیشرفت سیمرغ باید بگوییم و به‌طور ویژه روی سخن ما با ربیع فلاح استاندار مازندران است.

آقای استاندار! وقتی رئیس‌جمهور در سفر استانی در دیداری که با ایثارگران، علما و نخبگان داشتند به‌صورت ویژه به شهید کشوری و ارتباط‌ دوستی خود با او پرداختند و شما از این فرصت برای زدودن غبار فقر و محرومیت سیمرغ باید استفاده می‌کردید.

سهم سیمرغ از سفر رئیس‌جمهور، تنها یک مجموعه ورزشی بود که در سال 85 کلنگ خورد و پس از 9 سال به سرانجام رسید.

کیاکلا با توجه به قدمت تاریخی که دارد همواره از محرومیت‌ها رنج می‌برد و نیازمند نگاه ویژه است؛ جاده‌های نامناسب با سوانح وحشتناک و مرگ‌ومیر جوانان و داغدار شدن خانواده‌های آنها، نداشتن امکانات رفاهی و تفریحی و نداشتن بیمارستان، تنها گوشه‌ای از مشکلات این شهر زخم‌خورده است.

چرا جوانان تحصیل‌کرده و نخبگان دیار شهید کشوری بیکار بوده و شرمنده نوعروسان و پدران و مادران پیرشان هستند، چرا شهرستان شدن سیمرغ هم نتوانست نانی را بر سفره جوانان کیاکلا بیاورد؟ این سئوال خیلی از جوانان سیمرغ است.

وضعیت کشاورزی و حمایت از کشاورزان و محصولات آنها در دو بخش برنج و مرکبات نگران‌کننده است، البته این موضوع استانی است که باید به‌‌طور جدی پیگیری شود.

چرا باید سهم سیمرغ این‌همه درد و رنج باشد؟ حضور مسئولان و گرفتن ذره‌ای اعتبار بر چهره زخم‌خورده شهر اثری ندارد.

عروج ناگهانی مادر شهید کشوری هم بر مظلومیت سیمرغ افزود، زیرا تا زمانی که او حضور داشت دل‌خوشی ما این بود که به حرمت این بانو ذره‌ای اعتبار بر چهره زخم‌خورده این شهر تزریق می‌شد اما اکنون باز فصل تنهایی و غربت سیمرغ فرا رسید.

چرا نباید کشوری‌های دیگری پرورش دهیم؟ چرا حمایتی وجود ندارد؟ مشکلات شهرستان سیمرغ مشکلات سطحی نیست که با مسکّن حل شود، در خیلی از بخش‌ها نیاز به جراحی دارد، در این شرایط ما از شما به‌عنوان نماینده عالی دولت، امید آن داریم که در ازدحام انتخاب مدیران جدید در استان و سیمرغ، مسیر تجار سیاسی بسته شود.

مرگ ریاست زمانی اتفاق می‌افتد که تملق جایگزین صداقت شود، لذا در مسیر خدمت بهتر است همه مسئولان صداقت را حراج کنند.

سیمرغ به همت مضاعف نیاز دارد نه انسان‌های مضاعف، زیرا مازندران ثروت دارد اما از آن بهره‎برداری مناسب نمی‌شود، مغزهای متفکر دارد اما به‌جای ماندن و خدمت به استان راه فرار آنها هموار می‌شود؛ منابع انسانی باید بازده داشته باشند تا به استان و شهرستان آسیبی نرسد.

سیمرغ مردمان زجرکشیده‌ای دارد که سیاسیون زیادی، آنها را بازی دادند و اکنون امیدواریم مدیران دولت یازدهم اگر مشکلی از مشکلات سیمرغ حل نکردند، مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نکنند، اگر زخمی التیام نیابد زخم دیگری وارد نشود و اگر نتوانستند لبخندی بر لب مردمان بنشانند، لااقل سوگوارشان نکنند.

آقای استاندار! براساس نهج‎البلاغه از شما می‌خواهیم تا گفتمان حضرت علی (ع) را پاسدار باشی که در امور کارمندانت بیندیشی و پس از آزمایش به‌کار بگذاری، کارگزاران دولتی را از میان مردمی باتجربه، باحیا، از خاندان پاکیزه و باتقوا که در مسلمانی سابقه درخشان دارند انتخاب کن، زیرا اخلاق آنها گرامی‌تر، آبروی آنها محفوظ‌تر، طمع‌ورزی‌ آنها کمتر و آینده‌نگری‌شان بیشتر است.

هر چند که بسیاری در تلاشند تا دیگر کسی کلام امیرمومنان (ع) را به‌خاطر نیاورد، اما ما هنوز معتقدیم گفتمان مسلط بر قلب‌های مردمان، گفتمان علی (ع) است.

9 ماه می‌گذرد و همچنان پست معاونت فرمانداری سیمرغ خالی مانده و این روند تا چه زمانی می‌خواهد ادامه داشته باشد؟ از شما تقاضا داریم که در بحث مدیران به‌ویژه ساختار مدیران سیمرغ دقت نظر همراه با سرعت‌ بالا اتفاق بیفتد.

شما به‌خوبی می‌دانید که به‌کارگیری نیروهای بومی ارزشی سبب می‌شود که بتوانیم از طریق آنها آینده شهرستان خود را به چشم‌انداز پیشرفت نزدیک کنیم.

سیمرغ شهر کشوری و صمصام‌ها و شهر 150 شهید گلگون‌کفنی است که مردمش وظیفه خود را در زمان جنگ و پس‌ از آن در دفاع از ولایت و آرمان‌های بزرگ امام راحل و آرمان‌های بلند امام و شهدا ثابت کردند.

همچنان منتظر نگاه ویژه شما در زدودن غبار فقر و محرومیت و انتخاب مدیران باکیاست در سیمرغ هستیم.

منبع: فارس نیوز

نظرات (0) کلیک ها: 873

برگزاری مسابقه اهداف پروازی در سیمرغ

مکان: زمین فوتبال سوخت آبندان

زمان: جمعه 93/10/22 ساعت 8 صبح

برگزار کننده: هییت تیراندازی شهرستان سیمرغ

نظرات (0) کلیک ها: 753

 

با تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری
سنگ صبور بی‌تکلف سیمرغ آرام گرفت

پیکر مادر صبور و بی‌تکلف شهیدان احمد و محمد کشوری، با دعای خیر مردم سیمرغ تا مزار ابدیش بدرقه شد.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از شهرستان سیمرغ، پیکر حاجیه خانم فاطمه سیلاخوری مادر سرلشکر شهید خلبان احمد کشوری و شهید محمد کشوری که شامگاه پنج‌شنبه ندای حق را لبیک گفت، روز شنبه در شهر کیاکلای شهرستان سیمرغ از منزل ایشان تشییع و در گلزار شهدای این شهرستان در جوار فرزند شهیدش "محمد" به خاک سپرده شد.

مادر سیمرغ آسمان ایران بر فراز دستان مردم مازندران و نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران بدرقه شد.

به گزارش نیشا نیوز گذشته از حضور مسئولان کشور، استاندار، نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری و مدیران ارشد استان و شهرستان‌های مازندران، حضور مردم شهرستان سیمرغ در مراسم تشییع تا خاکسپاری مرحومه، چشمگیر بود و در هر کوی و برزن، خیل جمعیت به دسته تشییع‌کنندگان افزوده می‌شد و خرد و کلان، پیر و جوان برای وداع با مادر سیمرغ همراه شدند و کیاکلا یکسره دعای "خدا به همراه مادرم" سرداد.

محبوبیت و عزت حاجیه خانم "سیلاخوری" در ساده‌زیستی، بی‌تکلفی، صبوری و مهربانی زبانزد خاص و عام بود تا جایی‌ که منزل ایشان به محل ‌دل‌گویه‌ها و درددل‌های مردم تبدیل شده بود و اوج بزرگ‌منشی و وقارش تا بدان‌ جا بود که حتی مدیران ارشد کشور را هم به سادگی در منزلش می‌پذیرفت و یاور معنوی همه طیف‌های جامعه بود.

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

*سیمرغ بی‌مادر شد

ولی مردم سیمرغ همه یک کلام را گفتند و نیازی برای نگارش طولانی روایت غم از دست دادن مادر معنوی کیاکلا نیست.

اینکه حاجیه خانم مرحوم "فاطمه سیلاخوری" مادر سیمرغ بود و جوانان این شهر اینک،خود را بی‌مادر دانستند و گفتند که دست خیر ایشان و معنویتش تاثیر بسیاری بر آنان داشت و اینک رسم زمانه، مادر پیر و تکیه‌گاه آنان را در سن 82 سالگی از آنان گرفت و در خوابی ابدی رهسپار دیار باقی کرد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد.

 

 

نظرات (0) کلیک ها: 725

مادر سیمرغ آسمان ایران بر فراز دستان مردم / تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری
پیکر مادر شهیدان کشوری، مادری که «مادر سیمرغ آسمان ایران» نام گرفت، بر فراز دستان مردم قدرشناس ایران اسلامی در مازندران تشییع شد.


مادر سیمرغ آسمان ایران بر فراز دستان مردم / تشییع پیکر مادر شهیدان کشوری

ببه گزارش خبرنگار نیشا نیوز از شهرستان سیمرغ، صبح امروز پیکر مرحومه حاجیه خانم فاطمه سیلاخوری، مادر شهیدان احمد و محمد کشوری، از مقابل بیت معظم وی با حضور خیل عظیم و گسترده مردم تشییع شد.

پیکر این بانوی غیور، در گلزار شهدای شهرستان سیمرغ در جوار فرزند شهیدش محمد، خاکسپاری شد.

مردم قدرشناس ایران اسلامی، از شهرهای مختلف، به عشق این مادر انقلابی و رنج ‎دیده برای شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری به شهرستان سیمرغ آمده‎اند.

پرچم‌های سیاه و بنرهای مختلف تسلیت، شهر را مشکی‌پوش از غم هجر مادر شهیدان کشوری کرده، همه مردم این شهرستان عزادارند و از غم هجر این مادر مهربان اشک می‌ریزند.

حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، حجت‌الاسلام سید حبیب‎الله حسنی قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، حجت‎الاسلام غلامرضا الله‌قلی مقام ارشد سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان‌های مازندران و گلستان، امیر منصور خمری فرمانده لشکر 30 گرگان، امیر کیومرث حیدری جانشین نیروی زمینی ارتش، امیر جمشید اسماعیلی از فرماندهان هوانیروز، ربیع فلاح استاندار مازندران و سردار مسعود جعفری‌نسب فرمانده انتظامی مازندران در مراسم حضور دارند.

سید جواد هاشمی، بازیگر نقش احمد در سریال سیمرغ هم در این مراسم به مداحی ‌پرداخت.

 

نظرات (0) کلیک ها: 695

پیام تسلیت امام جمعه و فرماندار شهرستان سیمرغ درپی ارتحال مادر شهیدان کشوری 
امام جمعه و فرماندار سیمرغ در پیامی مشترک، درگذشت مادر سرلشکر خلبان شهید احمدکشوری را تسلیت گفتند. 

متن پیام مشترک امام‌جمعه و فرماندار شهرستان سیمرغ به این شرح است؛ 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

درگذشت مرحومه حاجیه خانم «فاطمه سیلاخوری» مادر مکرمه شهیدان کشوری، موجب تألم و تاثر فراوان گردید.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که به برکت وجود مردان بزرگ و خون امیران سرافرازی چون کشوری‌ها به ثمر نشسته است، بی‌تردید مرهون زحمات و برباری چنین مادران با ایمان و آزاده‌ای است.

رحلت این مادر صبور و فداکار را محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، عموم مردم ایران بویژه مردم ولایی و شهیدپرور شهرستان سیمرغ، علی‌الخصوص خانواده معظم آن مرحومه تسلیت عرض کرده و از خدای متعال برای آن مرحومه غفران و رحمت واسعه الهی و برای همه‌ی بازماندگان و مردم عزیزمان صبر، اجر و توفیق رهروی آن خاندان عظیم الشأن را خواستاریم.

لذا جهت تکریم از خدمات و ایثارگری‌های این مادر گرانقدر، سه روز عزای عمومی در شهرستان سیمرغ اعلام می‌شود.

محمدباقر یوسفی علی اصغر میرزایی

امام جمعه شهرستان سیمرغ فرماندار شهرستان سیمرغ

نظرات (0) کلیک ها: 698

ارتش جمهوری اسلامی درگذشت مادر شهیدان کشوری را تسلیت گفت
به دنبال درگذشت مرحومه فاطمه سیلاخوری مادر گرانقدر شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و بسیجی شهید محمد کشوری، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز به دنبال درگذشت مرحومه "فاطمه سیلاخوری" مادر گرانقدر شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و بسیجی شهید محمد کشوری، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

 

متن پیام به این شرح است:

هیچ چیز شایسته تر از آن نیست که یاد و نام شهیدان و فداکاران راه خدا گرامی داشته شود. آنان که به عهد و پیمان خود با خدا و با امام عزیز وفا کردند و هستی خود را به میدان آورده، صادقانه از حریم اسلام و نظام اسلامی دفاع نمودند و به بهای نثار جان خود، خطر دشمن را از انقلاب و میهن اسلامی مان دور ساختند. اینها جاودانگان تاریخ و ستارگان اسلام اند که روز به روز در چشم اهل دل و در متن تاریخ، برجسته تر و درخشان تر می گردند.

خانواده های این شهیدان به ویژه مادران شهدا که انواع رنجها را در راه خدا به جان خریدند و با نثار پاره تن خویش در صفوف مقدم این جایگاه ارزشمند قرارگرفتند، دارای شأن و مقامی در خور تحسین و پشت سر شهیدان والامقام قرار دارند.

مرحومه، ام الشهدا "فاطمه سیلاخوری" مادر شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و بسیجی شهید محمد کشوری، الگویی برای زنان وارسته و آزادی خواه جهان بود که توانست با تربیت فرزندانی برومند و سلحشور، اسلام را سربلند و دست بیگانگان را از میهن عزیزمان کوتاه سازد.

رحلت مادر بزرگوار شهید سرلشکر خلبان کشوری، تنها داغ از دست رفتن او را در یادها زنده نمی­کند، بلکه تجدید خاطره‌ همه نیکی ها و فضائل والای آن شهید بزرگوار است که از چنین مادری به ارث برده بود.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت نام و یاد شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و برادر شهید ایشان محمد کشوری، درگذشت این مادر بزرگوار را تسلیت گفته و رضوان الهی و شفاعت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را برای وی مسئلت می نماید.

نظرات (0) کلیک ها: 687

اعلام زمان برگزاری مراسمات سوم و هفتم «مادر شهیدان کشوری» 
مراسم سوم و هفتم این مادر گرانقدر، به ترتیب دوشنبه 11 و پنج‌شنبه 14 اسفندماه برگزار خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز ، علی اصغر میرزایی طی گفتگویی با خبرنگار ما اظهار کرد: مراسم بزرگداشت سومین روز درگذشت مرحومه فاطمه سیلاخوری، روز دوشنبه 11 اسفندماه از ساعت 14 الی 17 در مصلی نمازجمعه سیمرغ برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مراسم هفتم نیز از ساعت 14 الی 16 روز پنج‌شنبه 14 اسفندماه جاری در جوار مزار این مادر مهربان واقع در گلزار شهدای سیمرغ برگزار خواهد شد.

فرماندار سیمرغ در پایان خواستار حضور مردم ولایی استان در مراسمات گرامیداشت این مادر گرانقدر شد.

نظرات (0) کلیک ها: 835

  ساعتی پیش در بیمارستان شفای ساری 

مادر سیمرغ ایران به آسمان پر کشید/ مادر به احمد و محمد پیوست

مادر سرلشگر خلبان «شهید احمد کشوری» دار فانی را وداع گفت 

وفات مادر سرلشکر خلبان کشوری
به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از سیمرغ ، حاجیه خانم فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان کشوری ساعتی پیش به فرزندان شهیدش پیوست.

گفتنی است، حاجيه خانم فاطمه سیلاخوری، چند روز پیش بر اثر عارضه شدید مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شفا ساری بستری شده بود که ساعتی پیش دعوت حق را لبیک گفت.

فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان احمد و محمد کشوری سرانجام پس از دوری از فرزندان رشیدش به آسمان پر کشید تا مهمانی‌شان در آسمان تکمیل و شهر سیمرغ مازندران یاد و خاطره این مادر شهید را در تاریخ به ثبت برساند.

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از شهرستان ساری، فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان احمد و محمد کشوری دقایقی قبل دعوت حق را لبیک گفت و به آسمان پر کشید.

 

وی شامگاه دوم اسفندماه بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان رازی قائمشهر بستری شد و پس از آن به بیمارستان شفای ساری انتقال یافت.

پزشک معالج او گفته بود که حال این مادر شهید چندان مساعد نیست و نیازمند دعای مردم است اما تقدیر چنین بود تا او در شامگاه جمعه و در سن 82 سالگی به فرزندان شهیدش بپیوندد.

این بانوی بزرگوار در زمان شهادت فرزند بزرگش خلبان احمد کشوری با کمال افتخار پرچم ایران را بالا گرفت و خطاب به پسر شهیدش گفت؛ احسنت پسرم، احسنت.

شهد محمد کشوری نیز در 17 سالگی و کمتر از یک ماه مانده به دومین سالگرد شهادت برادرش احمد، با خواهش و التماس او را راضی کرد و در عملیات محرم به شهادت رسید.

آن مادر بزرگوار در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها خود را این‌گونه معرفی کرد؛ پدرم ما را خداترس بارآورده بود، مادرم خیلى پرهیزگار بود و با کمک آنها قرآن و اسلام در تار و پود من جاى گرفت.

روحیه مقاومت، خوش خلقی و صبر این مادر فداکار زبانزد همگان بود، او حتی در عرصه اشتغال و مسائل اجتماعی نیز پیش‌قدم و تاثیرگذار بود، به طوری که در سال‌های گذشته به عنوان مرغدار نمونه بخش روستایی و عشایری مازندران انتخاب شد و نقش او در تاسیس شهرستان سیمرغ از یاد مردم و مسئولان کشوری و استانی نخواهد رفت.

او در حالی که همگان می‌گفتند «کشوری رفت، کمر کشور شکست» اما خود را برای شهادت پسرش آماده کرده بود و زینب‌وار به همگان درس استقامت داد.

خبر نامساعد بودن حال وی همانند شهادت فرزندان شهیدش احمد و محمد کشوری برای مردم ناگوار بود و خیلی‌ها از هفته گذشته تاکنون همواره جویای احوال او شدند، مسئولان کشوری و استانی نیز به صورت مداوم پیگیر حال او بودند و به ملاقاتش می‌رفتند.

به گزارش نیشا نیوز، بنابر اعلام ستاد برگزاری مراسم درگذشت مرحومه فاطمه سیلاخوری مادر شهیدان کشوری، مراسم تشییع و خاکسپاری آن مادر فداکار و شیرزن انقلابی، روز شنبه از ساعت 10 صبح از مقابل بیت شهید کشوری به سمت میدان شهید کشوری تشییع و در جوار مرقد فرزند شهیدش (محمد)  آرام می‌گیرد.  

پایگاه خبری تخلیلی نیشا نیوز در مازندران نیز پر کشیدن این مادر را به آسمان به خانواده معظم این شهید و همه دوستداران انقلاب و نظام تسلیت عرض می‌کند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

نظرات (0) کلیک ها: 1027

مدیر کنترل کیفیت شرکت آبفا مازندران خبر داد 
راه‌اندازی سامانه سنجش آنلاین آب شرب در کیاکلا 


مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران از راه‌اندازی و نصب سامانه گندزدایی و سنجش آنلاین آب شرب مجتمع آبرسانی کیاکلا خبر داد.
خبرگزاری فارس: راه‌اندازی سامانه سنجش آنلاین آب شرب در کیاکلا
به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از بهنمیر به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای مازندران، علی معزی اظهار داشت: با توجه به احتمال ورود آلاینده‌های فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی به منابع آب و ضرورت ضدعفونی و سالم‌سازی آب، کنترل و بهره‌برداری از گندزداهای متعارف آب شرب در صنعت آب و فاضلاب از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی تصریح کرد: کلر موجود در آب همزمان با جریان آب و مواد مختلف آن در شبکه‌های آبرسانی، دچار واکنش شده و با تاثیرپذیری از تغییرات دمایی در فصول مختلف سال، میزان کلر باقی‌مانده آب دستخوش تغییرات می‌شود.

معزی با اشاره به کاربرد گسترده کلر در صنعت آب و اثرات ناشی از آن بر روی سیستم تنفس افراد شاغل در این بخش، تصریح کرد: به این دلیل برای کنترل مقدار موثر کلر در آب شرب، استفاده از سیستم‌های تزریق و سنجش آنلاین ضرورت می‌یابد.

وی استفاده از سیستم تزریق آنلاین را بهترین گزینه برای گندزدایی موثر آب شرب دانست و اظهار کرد: در این راستا شرکت آبفای شهری مازندران برای نظارت و کنترل کیفیت آب شرب اقدام به نصب سیستم تزریق آنلاین گاز کلر در تاسیسات مجتمع آبرسانی کیاکلا کرده است.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آبفای شهری مازندران ادامه داد: به منظور ارتقای ایمنی سامانه گندزدایی گاز کلر در این مجتمع، سیستم تشخیص نشت آنلاین گاز کلر نیز به بهره‌برداری رسید.

معزی در پایان گفت: با راه‌اندازی سامانه سنجش آنلاین، آب شرب شهروندان کیاکلا، جویبار، کوهی‌خیل و بهنمیر به صورت شبانه‌روز تحت کنترل قرار می‌گیرد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 938

اولین آموزش تخصصی باغداری توسط نظام صنفی کشاورزی سیمرغ با مشارکت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید

به گزارش خبرنگار نیشا نیوز از شهرستان سیمرغ،  نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان سیمرغ با مشارکت وهمکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اولین آموزش تخصصی باغداران اعضاء عضو نظام صنفی کارهای کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستان درروز یکشنبه با حضور مهندسین جهاد کشاورزی واعضاء هیئت مدیره نظام صنفی وباغداران در ساعت 9 صبح مورخ 93/10/21 در مسجد جامع شهر کیاکلا با سخنرانی دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی در خصوص اهداف نظام صنفی ومهندس استاد مسرور کارشناس آموزش ترویج جهاد کشاورزی برگزا شد

اسماعیل زاده دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی سیمرغ پیش از اجرای کلاس آموزش به عنوان مجری برنامه افزود: باسلام وصلوات برمحمد آل محمد ودرورد صلوات به روح عرشی ملکوتی بزرگ معمار انقلاب حامی محرومین وکشاورزان امام راحل وشهدای اسلام وضمن عرض خیر مقدم گویی به مهمانان حاضر کشاورزان ارجمند وکارشناسان محترم اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی سیمرغ جناب آقای مهندس مسرور وقاسمی ونیازی وتقدیر وتشکر از حضور بابرکت کشاورزان عزیز وباغداران وتشکر از مدیریت محترم جهاد کشاورزی مهندس جعفری از همکاریشان با نظام صنفی کشاورزی در خصوص معرفی کارشناس ترویج جهت اموزش تخصصی باغداران سپاسگزاری نمود
وی تصریح نمود: یک از وظایف نظام صنفی کشاورزی آموزش ترویج در زمینه کشاورزی می باشد با شکل گیری کمیته تخصصی تولیدات گیاهی در نظام صنفی وتدابیر اندیشه شده در پیرامون آموزش تخصصی باغدارای را در دستور کار خود قرار داده ایم

دبیر اجرایی بیان داشتند: اگر میخواهیم در بخش کشاورزی رشد اقتصادی داشته باشیم باید بینش کشاورزی داشته باشیم وجهت ارتقاء دانش باغداران به دانش روز ودر راستای اقتصادی نمودن تولید وکاهش هزینه های تولیدات مرکبات آموزش تخصصی بصورت تئوری وآموزش در مزرعه را اجرا خواهیم نمود

اسماعیل زاده افزود: امروز نحوه آموزش در خصوص آزمایش خاک وهرس درختان وجلوگیری از آفات وکود هی سالم برای باغداری را مهندس مسرور انشالله بیان می فرمایند وادامه این جلسه در روز پنجشنبه همین هفته 93/10/25 ساعت 9 صبح آموزش کلاس در مزرعه را در جاده کیاکلا بهنیمر جنب هنرستان قربانی انتهای بلوار شهید کشور درسر زمین باغ مرکبات با حضور شما کشاورزان محترم برگزار خواهیم نمود

ودر ادامه جلسه مهندس مسرور کارشناس اموزش وترویج جهاد کشاورزی در خصوص نحوه هرس درختان وکود سالم وآزمایش خاک ودیگر موضوعات باغداری سالم مطالبی رابیان نمودند ودر ادامه کشاورزان با پرسش وپاسخ مشکلات خود را مطرح وکارشناس ترویج به سئوالات کشاورزان پاسخ وراهنمایی نمودند.

در پایان مراسم ساعت 11 صبح هریک از کشاورزان با تقدیر وتشکر از برگزار کنندگان آموزش واساتید ابراز رضایت خود را اعلام نمودند

نظرات (0) کلیک ها: 1382